Dinamik savladao košarkaše Spartaka

Čet, 18.05.2017 - 22:55 -- dejan.vukovic

Spartak - Dynamic 73:83 (19:25, 23:16, 13:25, 18:17)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca oko 150 Sudija: Obrknežević, Ninković i Juras

Spartak: Matić, Jovišić 2, Prlja 2, Nikolić 10, Kesar 14, Tresač 8, Miščević 7, Jelenić 19, Lučić, Kuridža 3, Fekete 8.

Dinamik: Ćirković 6, Milisavljević 2, Beslać 10, Lazić 16, Gavrilović 8, Brooks 9, Nađfeji, Čakarević, Radulović 7, Tornjanski, Friend 20, Sedmak 5.

Košarkaši Spartaka nisu uspeli da zadeleže drugu pobedu u Super ligi. Poluvreme su završili sa minimalnim vodstvom od pola koša, međutim ponovo im je bila kobna treća četvrtina u kojoj su košarkaši Dinamika napravili prednost od deset poena koje su uspešno držali do samoga kraja.

Spartak je košem i trojkom Jelenića poveo sa 5:3 u 3 mnutu. Razigrao se tada Frend i preokrenuo rezultat, koševima Brooksa i Beslaća gosti su došli do četiri poena prednosti, 9:13. Brooks je presekao napad domaćina a Milosavljević loptu položio u koš za 7 poena viška gostiju, 10:17. Usledio je tajm aut trenera Spartaka nakon čega su njegovi igrači postigli četiri poena u nizu i naterali Mutu Nikolićada zatraži predah za i posavetuje svoje igrače. Prvu četvrtinu Ćirković završava tricom za 19:25.

Jelenić je trojkom najavio bolju igru Spartaka, polaganjem Nikolića i poenom Tresača rezultat je bio 34:38. Subotičani su čvrstom odbranom zaustavili napade Dinamika koji u poslednje tri minute prvog poluvremena nije uspeo da pogodi koš. Serijom od 8:0 domaćini su u poslednjim sekundama uspešnom realizacijom Nikolića sa linije slobodnog bacanja poveli sa 42:41.

Ponovo je kobna bila treća četvrtina za subotičane. Radulović a zatim Frend sa dva koša preokreću rezultat na 44:49 u 22. minutu. Trojkom Jelenića prišli su košarkaši Spartaka na koš zaostatka 53:55, što je bio signal za beograđane da znatno ubrzaju igru koja nije odgovarala domaćinu. Usledila je serija Dinamika koji su kontrolisali igru na parketu. Treći period završen je vodstvom gostiju od 11 poena, najveća razlika do tada na utakmici, 55:66.

Pokušali su domaći da se rezultatski primaknu, međutim igrači Dinamika nisu dozvolili iznenađenje. Košem Lazića dva minuta pre kraja imali su prednost od 14 poena 65:79. Utakmica je završena trojkom Kesara za konačnih 73:83.

Utakmicu u Hali sportova u Subotici posmatrao je Nikola Jokić, koji je odigrao odličnu sezonu u NBA ligi.