Ubedljiva pobeda košarkaša Spartaka

Uto, 27.11.2018 - 23:23 -- dejan.vukovic

Spartak – Dunav 84:66 (21:20, 18:16, 26:19, 19:11)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Aleksandar Glišić, Duško Sedlar, Ljubomir Marković

Spartak: Vilijams 22, Igrutinović 14, Bakumanja 13, S. Gazibegović, Lučić 8, Urošević, Čampara 17, Petrov 2, Kojić, V. Gazibegović 4, Kuridža, Barna 4.

Dunav: Nikolić 14, Ivić 5, Žigon 14, Dragović 5, Planić, Šućov 6, Drašković 5, Vuković, Miljković, Miljenović 2, Mirović 2, Kovačević 13.

Košarkaši Spartaka prekinuli su niz od tri uzastupna poraza ubedljivom pobedom u duelu protiv ekipe Dunava. Subotičani su utakmicu prelomili u trećoj deonici a najzaslužniji su Vilijams sa 22 poena uz Čamparu i Igrutinovića koji je serijom koševa doneo svom timu nedostižnu razliku.

Preko raspoloženog Vilijamsa i Igrutinovića domaći su došli do prednosti od 11:5. Gosti su odgovorili preko Milana Nikolića za 9:11, da bi košem Ivića i trojkom Nikolića, Dunav preokrenuo na 16:14. Usledila je serija domaćih od 7:0 i preokret na 21:16. U poslednjih trideset sekundi prve četvrtine Dunav se koševima Kovačevića i Šućova vratio u igru i prišao na poen zaostatka, 21:20.

Subotičani su do osetnije prednosti došli u 16 minutu kada je Barna pogodio za 32:24. Međutim, ponovo su dozvolili protivniku u finišu četvrtine da smanje teško stečenu prednost. Trojkom Žigona i Ivića, Dunav se primakao na 32:35. Usledilo je nekoliko promašaja sa obe strane da bi Čampara povećao razliku Spartaka na 39:32. U poslednjem minutu gosti su se koševima Žigona i Kovačevića primakli na 39:36.

Treća četvrtina pripala je košarkašima Spartaka. Razigrao se Igrutinović a uz njega Čampara i Lučić za ubedljivije vodstvo subotičana i dvocifrenu razliku, 53:41. Vodstvo od desetak poena Spartak je lako održavao do kraja treće deonice. Početkom zadnjeg perioda subotičani su potpuno slomili otpor Dunava. Odličnom igrom u odbrani zaustavili su napade gostiju pa je ubrzo razlika porasla na velikih 17 poena, 78:61, pet minuta pre kraja susreta. Gosti više nisu imali ni snage ni motiva za povratak.