Fudbaleri Spartaka slavili u prvoj pripremnoj utakmici

Ned, 20.01.2019 - 00:00 -- dejan.vukovic

Spartak Ždrepčeva krv - Bekeščaba 2:0 (1:0)

Stadion sa veštačkom travom na Gradskom stadionu u Subotici. Gledalaca: oko 150. Strelci: 1:0 Šormaz (41. min), 2:0 Radovanović (70. min)

Spartak Ždrepčeva krv: Ostojić, Cucin, Vukčević, Kerkez, Milićević, Rakić, Milošević, Marčić, Šormaz, Torbica, Lakčević. Drugo poluvreme: Lučić I., Dunđerski, Jović, Tekijaški, Đorđević, Glavčić, Mladenović, Radovanović, Tripković, Đenić, Obradović, Lučić M.

Bekeščaba: Ribánszki László, Nagy Sándor, Szélpál Norbert, Viczián Ádám, Mészáros Márk, Király Patrik, Sinanovic Sinan, Lustyik Levente, Mezei Szabolcs, Szatmári István, Urbin Péter.  Igrali još: Baráth Bence, Babinyecz Balázs, Dávid Zoltán Gergő, Gránicz Patrik, Ilyés Tamás, Mácsai László, Pilán Márkó, Styecz Bence, Váradi Ádám, Zahorán Balázs, Zsilinszki Martin.

Fudbaleri Spartaka slavili su u prvoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva u Super ligi Srbije. Subotičani su golovima Šormaza i Radovanovića pobedili ekipu Bekeščabe koja je trenutno četvrtoplasirana u drugoj ligi Mađarske.

Utakmica je počela sa izjednačenim snagama na terenu. Ekipa iz Mađarske uspešno je parirala Spartaku. zapretili su u par navrata i jednom pogodili sam okvir gola. Subotuičani su iskoristili grešku protivnika i poveli u 41. minutu golom mladog Šormaza. U nastavku utakmice oba trenera su promenili komopletnu postavu pa su svi igrači dobili priliku da se nametnu. Pitanje pobednika rešeno je u 70. minutu kad je Radovanović duplirao prednost Spartaka.