Odbojkaši obezbedili treću poziciju u prvenstvu

Sub, 30.03.2019 - 19:07 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 3:1 (25:16, 21:25, 25:22, 25:18)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudije. Balandžić Aleksandra i Simić Stanislava.

Spartak: Milović (libero), Arsenoski 7, Jungić 11, Veselinović 12, Peić (libero), Seizović, Simić 1, Medan, Kecman 12, Dulić, Tumbas 10, Ilić 11.

Vojvodina: Simić 8, Vučićević 2, Fundora 13, Škundrić (libero), Negić (libero), Kovačević 2, Vietskyi 16, Kujundžić 12, Kostić 3, Mehić 3, Radević 1, Todorović 2, Rudić, Perić.

Odbojkaši Spartaka, kolo pre kraja su obezbedili treće mesto u ligaškom delu takmičenja nakon pobede nad Vojvodinom pred svojom publikom od 3:1. Subotičani su odigrali odličnu utakmicu u kojoj nije bilo slabog pojedinca i na kraju zasluženo slavili.

Nakon izjednačenog početka prvi su do osetnije prednosti došli gosti vodstvom od 7:5. Međutim, Spartak je ubrzo preokrenuo rezultat na 10:9 da bi se na obavezni odmor otišlo sa dva poena viška u korist domaćina, nakon sneča Jungića. Blokom Ilića prednost je narasla na 15:10. Odličnim servisima i dobrim blokom Spartak je zaustavio napade novosađana i lako osvojio prvi set sa 25:16.

Dobro su odbojkaši Spartaka započeli i drugi set, te poveli sa 5:2. Trgli su se gosti, razigrao se Vietski koji je ujedno i najzalsužniji za preokret Vojvodine na 12:7. As servisom Vietskog Vojvodina je povela sa 19:13. Spartak je uspeo da se približi protivniku, ali ne i da ugrozi njihovo vodstvo te su novosađani poravnali na 1:1.

Treći set je doneo veliku borbu na terenu za svaku loptu. Raziigrao se Ilić koji je dominirao u bloku i čijim poenom su subotičani poveli sa 12:11. Veselinović je zabaležio novi uspešan blok za Spartak za 14:12. Poenima Jungić i Ilića Spartak je poveo sa 22:19. Vojvodina je preko Mehića uspela da smanji zaostatak., međutim, Tumbas sa dva uspešna smeča donosi novu prednost u setovima za domaćina, 2:1

Spartak je do osetnije prednosti stigao tek sredinom seta, kada je nakon greške Todorovića bilo 15:11. Tumbas je poentirao za 17:12 i već tada najavio pobedu subotičana u Vojvođanskom derbiju. Uspešnim poenom Jungića prednost je porasla na 19:12. Vojvodina je smanjila na 18:23, da bi Kecman doneo 6 meč lopti, 24:18. U sledećem poenu Kujundžić loptu šalje u aut za pobedu Spartaka od 3:1