Nova pobeda Crvene Zvezde posle pet setova

Sre, 10.04.2019 - 22:52 -- dejan.vukovic

Spartak – Crvena zvezda 2:3 (15:25, 25:14, 19:25, 25:22, 15:17)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 400. Sudije: Rogić Dejan i Balandžić Aleksandra

Spartak: Milović (libero), Arsenoski, Jungić 14, Veselinović 28, Peić (libero), Seizović, Simić, Medan, Kecman 14, Dulić, Tumbas 6, Ilić 9.

Crvena Zvezda: Meljanović 1, Jevtić (libero), Petković, Đurđević, Tadić 2, Masulović 8, Petrović 5, Nejić 18, Sinđelić 5, Jovanović, Dodić 19, Pavlović N., Andonović, Pavlović D. 11.

Drugi polufinalni meč završen je novom pobedom Crvene Zvezde ponovo posle pet setova. Zvezda je bila blizu trijumfa od 3:1, međutim nisu se predavali subotičani ni u najtežem trenutku za njih. Vezali su niz poena, preokrenuli četvrti set i uveli meč u taj brek, koji su ipak na veliku žalost svoje publike izgubili na razliku.

Spartak je odlično otvorio utakmicu, poveli su domaći sa 5:1, ali posle kratke pauze koju je zatražio trener gostiju, Zvezda je napravila seriju te preokrenula na 6:5. Poremetili su gosti prijem Spartaka i ubrzo stigli do osetnije prednosti od 12:6. Blokom Pavlovića prednost gostiju narasla je na velikih 22:14, da bi as servisom Nejića osvojili prvi set sa 25:15.

Lako izgubljen prvi set nije poremetio igru subotičana koji su se brzo povratili. Poveli su domaći sa  5:0 na servise Kecmana i uz dobar blok Ilića. Za razliku od prvog seta Spartak je nastavio u istom ritmu i nakon bloka Medana povećali prednost na 10:3. Poenom Jungića razlika u korist domaćina je bila dvocifrena, 19:8. Ilić okončava set za poravnanje na 1:1.

Treći set doneo je rezultatsku neizvesnot. Spartak je poveo sa 8:6, a Masulovuić preokrenuo na 15:13. Finiš seta pripao je gostima koji uz pomoć Danila Pavlovića dolaze do prednosti od 2:1 u setovima. Prava uzbuđenja na utakmici počela su sredinom četvrtog seta. Zvezda je povela sa 6:3, uspešnim poenom Dodića. Pokušao je trener domaćih da promenema igrača trgne svoje momke, međutim gosti su bili sigurni te kontrom Dodiča poveli sa 12:7. Tek tada su subotičani došli do svoje igre. Uz bučnu podršku svojih navijača polako su stizali protivnika. Prišli su na 13:16 a ubrzo i na 18:20. Kecman as servisom najavljuje poravnanje, 19:20 što se ubrzo i desilo uspešnim blokom Ilića i Jungića za 20:20.  Greškom protivnika Spartak dolazi do set lopte, koju odmah i koriste za poravnanje na 2:2 u meču.

Bodreni navijačima, odbojkaši Spartaka su odlično počeli odlučujući peti set. Poveli su subotičani sa 4:0 i činilo se da su blizu izjednačenja u finalnoj seriji. Međutim, nisu se predavali beograđani, kontrom Pavlovića preokrenuli su na 5:6 i meč uveli u dramatičnu završnicu. Spartak je imao minimalnu prednost na promeni strana, 8:7, da bi greška Veselinovića donela Zvezdi prednost od 12:11. Dodić donosi Zvezdi meč loptu, Spartak uzvraća a Dodić ponovo poentira za novu minimalnu prednost. Nejić koristi treću meč loptu i donosi Zvezdi prednost od 2:0 u polufinalnoj seriji. Naredni treći meč polufinalne serije odigraće se u subotu 13. aprila u Beogrtadu.