Rutinska pobeda odbojkaša Spartaka

Pet, 24.01.2020 - 22:46 -- dejan.vukovic

Spartak – Jedinstvo 3:0 (25:15, 25:18, 25:15)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudije: Popović Tomislav i Zelenović Đorđe

Spartak: Milović, Arsenoski 2, Jungić 13, Veselinović 12, Peić, Seizović, Simić, Nestorović, Dulić, Radosavljević 15, Trivunić, Tumbas 6, Nedeljković 6.

Jedinstvo: Mladenović 2, Stanković 5, Radivojević, Ilinčić, Pešut 2, Radišić, Majstorović, Pajić 4, Škrbić 3, Mirković 1, Paravinja, Roljić 4, Nadaždin 6.

Utakmice između Spartaka i Jedinstva obično su bile veoma uzbudljive i neizvesne do samoga kraja, međutim večeras nije bilo dileme oko ponbednika. Spartak je opravdao ulogu favorita i zasluženo slavio sa ubedljivih 3:0

Spartak je na samom početku prvog seta blokom Arsenoskog poveo sa 4:2. Odgovorili su odbojkaši Jedinstva i blokom Stankovića preokrenuli na 7:6. Subotičani su odmah uzvratili i nametnuli svoj ritam, poveli su sa tri poena razlike da bi Nedeljković povećao na 15:11. Usledila su još dva poena domaćih u nizu za 17:11. Nastavili su Golubovi u viskom ritmu i preko Tumbasa okončali prvi set sa 25:15.

Drugi set je samo na početku imao rezultatsku neizvesnost. Nakon poravnanja od 8:8 Spartak je preuzeo igru. Uz odlične servise Radosavljevića te nakon poena Nedeljkovića na mreži domaći su imali prednost od 15:10. Preko Veselinovića i Tumbasa prednost je porasla na velikih 24:17.

Nije bilo promena ni u trećem setu, Spartak je lako poveo sa 11:5. Poenom Radosavljevića domaći su na tehničkom tajm autu imali šest poena viška. Snažnim smečom Veselinović drži razliku, da bi u finišu seta as serviso Nedeljkovića prednost iznosila velikih 20:11. Jungić okončava utakmicu za novu radost subotičana u novoj kalendarskoj godini.