Odbojkaši Spartaka savladi Radnički

Sub, 08.02.2020 - 17:10 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički 3:1 (18:25, 25:20, 26:24, 25:18)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 250. Sudije: PZotović Svetlana i Gradinski Goran

Spartak: Milović, Arsenoski 3, Jungić 18, Veselinović 15, Peić, Seizović, Simić, Nestorović, Dulić, Radosavljević 14, Trivunić, Tumbas 9, Nedeljković 12.

Radnički: Milutinović 9, Antić, Goić, Vidović, Pantović, Ristić, Petrović 4, Lopar 7, Jekić, Matić 19, Dukić 7, Perović, Stevanović 10, Krstić.

Odbojkaši Spartaka zabelećili su novui pobedu u interesantnom i uzbudljivom meču koji je obilovao dugim poenima. Domaćini su do pobede došli posle preokreta nakon glatko izgubljenog prvog seta.

Gosti su početkom prvog seta poveli sa 8:1 i već tada nagovestili da se neće lako odreći bodova. Sredinom seta Spartak je odgovorio serijom od 4 poena i stigao do 16:20, međutim usledile su nove greške što sui iskoristiliK ragujevčani i poveli sa 1:0 u setovima.

Spartak je ndrugi set počeo znatno bolje te pokazao da je našao rešenje za igru gostiju. Poveli su subotičani sa 4:1, međutim Lopara preokreće na 7:6 u korist Radničkog. Ipak, Spartak je zaigrao znatno bolje, posebno u odbrani, te su poenima Nedeljkovića i Tumbasa stigli do velikih 20:13. Nastavili su subotičani u istom riutmu i poravnali na 1:1 u setovima.

Velika drama viđena je u trećem setu, gde su ekipe uložile veliki trud i borbu za svaki poen. Spartak je imao vodstvo od par poena da bi u finišu seta odličnim servisima Stevanovića, gosti iz Kragujevca stigli do preokreta od 22:19. Željni igre i dobrog rezultata, domaći igrači su se ponovo uzdigli, preko raslpoloženog Tumbasa i Jungića preokreću na 24:23. Blok Jungića i Nedeljkovića donosi subotičanima vodsrtvo od 2:1 u setovima.

Spartak je četvrti set počeo vodstvom od 6:2. Dobro su igrali domaći u odbrani i uz sjajne blokove  osvajali poene. Blok Nedeljkovića donosi velikih 11:5 za Spartak. Pokušao je Stevanović dobrim servisima da poremeti prijem Spartaka, ali nije imao raspoloženih saigrača da ga isprate. Novi blok Veselinovića donosi predost domaćinu od 21:15. Blok Radosavljevića donosi Spartaku ogromnih 24:17, a servis greškom Matića meč se završava pobedom Spartak aod 3:1.