Sre, 16.09.2020 - 22:06 -- dejan.vukovic

Spartak - Radnički (Kragujevac) 2:3 (18:25, 25:22, 25:15, 21:25, 13:15)

Spartak: Milović (libero), Marković, Jungić 14, Tomčić, Peić (libero), Seizović, Nadaždin 19, Nestorović 9, Manzano 6, Dulić, Tumbas 9, Pavlović 13, Medurić.

Radnički: Milutinović 3, Goić 4, Lopar 6, Petrović 2, Ivanković, Matić, Ivković 1, Đukić 8, Pantović, Hamzagić 21, Pantović (libero), Ristić 11, Nejić 15.

Poraženi su odbojkaši Spartaka na startu nove superligaške sezone. Posle velike borbe i pet odigranih setova Radnički je poenima Ristića zabeležio pobedu na otvaranju sezone.

Pobednika su odlučile nijanse i n akraju jedna lopta. Spartak je poravnao na 5:5, posle početne prednosti gostiju. Ipak Radnički uz dobar servis dolaze do prednosti od 10:6. Spartak smanjuje na 10:12, međutim uz pomoć razigranog Hamzagića gosti uspevaju da osvoje prvi set sa 25:18.

Početak drugog seta ponovo je pripao Kragujevčanima. Međutim, domaći su zaigrali bolje pre svega u bloku, zaustavili su Hamzagića i uz poene Jungića i Pavlovića došli do poravnanja. Nadaždin je bio bolji od trojnog bloka a kada je Manzano zabeležio as servis domaćini su stigli do prednosti od 3 poena 15:12. Gosti se nisu predavali, poravnali su na 20:20, kada je svoje kvalitete pokazao Manzano novo pojačanje subotičana. Najzaslužniji je za poravnanje od 1:1 u setovima.

Treći set u potpunosti je pripao domaćinu. Poveli su sa 7:4, Radnički se vraća na 7:8, ali blokom Tumbasa Spartak na tehnički tajm-aut odlazi sa tri poena prednosti. Ubrzo se prednost povećela na visokih 19:10 uspešnim blokom Manzana. Spartak je rutinski set priveo kraju za vodstvo od 2:1.

Vratio se Radnički brzo u ritam, poveli su gosti sa 6:3 u četvrtom setu.  Nakon tajm auta koji je zatražio Igor Žakić trener Spartaka domaći su se vratili u svoj ritam  i preokrenuli na 9:7. Sredinom seta gosti su kontrom Nejića stigli do prednosti od tri poena, 17:14. Spartak nije iskoristio priliku za priključak, Lopar blokom donosi tri set lopte, 24:19. Pobednika je odlučio taj brek.

Na startu odlučujućeg seta Nestorović zaustavlja Hamzagića za prednost od 3:0. Poveli su zatim domaći i sa 6:3. Gosti uspšenim blokom Lopara i Ristića izjednačuju na  6:6. Na promeni strana Hamzagić probija trojni blok Subotičana za 8:7. U finiš seta ekipe su ušle izjednačenje, međutim sreća i bolja koncentracija bila je na strani gostiju. Ristić donosi prednost od 14:12, a isti igrač drugu meč loptu pretvara u pobedu.