Fudbalerke Spartaka ponovo nadigrale Slogu

Ned, 20.03.2022 - 13:39 -- dejan.vukovic

ŽFK Spartak - Sloga 6:1 (2:1)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Milica Milovanović. Strelci: 1:0 Maria Amber Trip, (17.), 1:1  Andrijana Trišić, (33.) 2:1 Anastasija Ćirić  (42.), 3:1 Tijana Filipović (52.), 4:1 Anastasija Ćirić (57.), 5:1 Ema Lefevr (77.), 6:1 Živana Stupar  (88.),

ŽFK Spartak: Jefimija Škandro, Alina Baka, Kristina Nađ, Violeta Slović (K), Vesna Milivojević, Maria Amber Trip , Anastasija Ćirić (60. Karolina Levis), Tijana Filipović, Biljana Ilić (69. Alice Kusi), Milica Šarić (69. Ema Lefevr), Živana Stupar

Sloga: Ljiljana Gardijan, Zlata Milanović, Nataša Blagojević, Nikolina Milić, Emilija Živković (K), Tijana Batočanin, Marija Dabić, Andrijana Trišić,  Milica Popović (79. Ana Trutić), Aleksandra Zlatanović, Margita Vasović

Fudbalerke Spartaka su u nedelju dana odigrale dve utakmice protiv Sloge i u obe bile veoma uspešne. U okviru prvog kola plej ofa Golubice su sa ubedljivih 6:1 savladale rivala i pobedom nastavile put ka novoj tituli.

Povele su subotičanke u 17. minuti nakon solo akcije Amber Trip. Sloga je poravnala rezultat u 33. minuti preko Andrijane Trišić uz asistenciju Tijane Batočanin. Spartak je dominirao ali su gođće u prvom poluvremenu uspešno odolevale i pretile preko kontra akcija. Ipak tri minuta pre isteka prvih 45 minuta Anastasija Ćirić dovodi Spartak u vodstvo od 2:1.

U nastavku meča subotičanke su zaigrale znatno angažovanije i pre svega efikasnije. Sa dva brza gola u pet minuta Spartak rešava pitanje pobednika. Precizne su bile Tijana Filipović u 52. i Anastasija Ćirić u 57. minutu za ubedljivih 4:1. Šef struke domaćih u nastavku meča priliku je dao Amerikanki Levis i Kanađanki Lefevr, koje su to znalački iskoristile. Osam minuta po ulasku na teren Ema Lefevr postiže svoj prvi gol u Spartakovom dresu. Konačan rezultat od 6:1 postavlja Živana Stupar.