Veslači Palića na Kupu Srbije

Pon, 09.05.2022 - 22:13 -- dejan.vukovic

Takmičari veslačkog kluba Palić učestvovali su na 2. Kolu Kupa Srbije i 2. kolu Omladisnke lige koji su održani u Beogradu. Palićani su u 2. kolu Kupa Srbije ekipno zauzeli 8 mesto dok su u okviru Omladinske lige takmičenje ekipno završili na 9. mestu.

Adel Arnold i Laura Malatinski, osvojile su bronzanu medalju u kategoriji 2xPŽ (dubl skul za pionirke) Teodora Blagojević osvojila je srebrnu medalju u kategoriji 1xKŽ (skif za kadetkinje). Zlatnu medalju osvojio je Sergej Čipak u kategoriji 1xKM (skif za kadete).

Bodove je osvojio i četverac skul u konkurenciji juniora u sastavu Balint Fileki, Mark Gorotva, Bence Juhas i Filip Mesaroš. U kategoriji 4xKM (četverac skul za kadete), Sergej Čipak, zajedno sa Markom Marićem (Danubius 1885), Ognjenom Dobrićem (Grafičar) i Lazarom Živanovićem (Smederevo), osvojio je zlatnu medalju. Bodove je osvojil i Boglarka Korhec, koja se takmičila u kategoriji 1xPŽ (skif za pionirke).