Sub, 29.10.2022 - 22:02 -- dejan.vukovic

Spartak - Mladi Radnik 2:3 (22:25, 25:18, 25:22, 22:25, 12:15)

Hala sportova u Dudovoj šumi u Subotici. Sudije: Zotović Svetlana i Rogić Dejan

Spartak: Milović (libero), Mašulović 9, Jungić 6, Tomčić, Peić (libero), Lečić 7, Vulikić 5, Suvacki, Šebek, Khan 22, Dulić, Pavlović 8, Omar 12. Tumbas.

Mladi Radnik: Čubrilo 9, Kljajić 1, Ilić, Ubiparip 1, sinđelić 5, Eremić 13, Tupchii 30, Peković (libero), Stević 8, Perić, Ilić (libero), Kisić 7, Bjelica.

Ponovo se u Subotici igralo pet setova, ovaj put slavili su gosti iz Požarevca koji su nakon preokreta stigli do pobede od 3:2.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, Tupči lako poentira za 9:6. Nakon bloka Čubrila, ekipa iz Požarevca je vodila i sa 11:6. usledio je odgovor domaćina, trojni blok zaustavlja Tupčija za rezultatski priključak, 10:11. Umesto izjednačenja ponovo je Mladi Radnik stigao do osetnije prednosti zahvaljući raspoloženom Tupčiju, 12:16. Nakon bloka Lečića Spartak je ponovo prišao na minimlan zaostatak, 17:18. Odgovorio je Mladi Radnik, poen osvaja Kisić a zatim i Eremić za 18:22. Pavlović a zatim i Vulikić daju nadu subotičanima, 20:22, međutim Tupči je sigurnom igrom poveo svoj tim do vodstva od 1:0 u setovima.

Drugi set doneo je bolju igru domačina. Nakon 4:4 usledili su odlični napadi Khana i Omara za 6:4 da bi ubrzo poentirao i Jungić za četiri poena porednosti 10:6. As servisom Khana rezultat je bio 15:11 u korist Spartaka. Jungić donosi vodstvo od 17:13 da bi nakon uspešnog napada Pavlovića prednost narasla na velik 6 poena 20:14.  Khan donosi set loptu, prvu sprečava Ubiparip odličnim blokom da bi već u sledećem poenu Vulikić poravnao na 1:1 u meču.

Nakon 2:2, početkom trećeg seta Mladi Radnik se vratio u igru, te su blokom Čubrila poveli sa 6:4. Sa dva vezana poena Eremića imali su požarevljani vodstvo od 11:8. Odlično su tada odgovorili domaći odbojkaši, iskoristili su par grešaka protivnika da bi Khan uspešno zaustavio napad Tupčija za preokret od 12:11. Stigao je Spartak do vodstva od 16:13, ali je to ubrzo i prokockao zbog četiri vezane servis greške za rezultatsko poravnanje od 19:19. Uspeli su subotičani da dođu do nove prednosti od dva poena 22:20. Tupči tada pogađa za minimalan zaostatak a Kan opet pravi razliku, 23:21. Tupči šalje loptu u aut, a Lečić kroz sredinu završava set za vodstvo Spartaka od 2:1.

Početak 4 seta pripao je Spartaku koji nakon poena Kana vode sa 7:4. Stević i Tupči vratili su goste u igru, smanjuje Mladi radnik na 8:9, a uz dva asa Kisića stigao je preokret, 12:11. Omar već u sledećem poenu poravnava da bi Lečić doneo prednost subotičanima od 16:14. Usledio je novi preokret, gosti su as servisima Tupčija poravnali da bi Kisić doneo rezultatski preokret od 19:17. U finiš seta gosti ulaze sa dva poena prednosti 21:23, Spartak se približio servis greškom Perića, međutim uspešan je bio Stevića a prvu set loptu iskoristio je Čubrilo as servisom za poravnanje u meču na 2:2.

Konačnog pobedniak odlučio je peti set. Tupči realizuje kontru za prednost gostiju od 4:1. Odličan as servis Mašulovića i poen Khana primiču Spartak na 3:4. Na promeni strana ekipa iz Požarevca imala je dva poena viška. Posle dve vezane servis greške Spartaka Tupči realizuje kontru za 11:8. Čubrilo donosi tri meč lopte, Spartak spašava jednu preko Omara, međutim nakon servis greške Kana gosti iz Požarevca su stigli do pobede.