Održan 10. Međunarodni Spartan Kup

Sub, 03.12.2022 - 22:15 -- dejan.vukovic

Danas je u Hali sportova u Subotici održan Međunarodni 10. Spartan Kup u judou u organizaciji Judo kluba Spartak. Na turniru se okupilo oko 240 takmičara iz Mađarske, Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Rumunije i Srbije.

Spartak je sa svojim sekcijama iz Bajmoka i Čantavira zasluženo osvojio drugo mesto u ukupnom plasmanu, a ujedno su bili i najmasovniji klub sa 34 takmičara. Ekipno najuspešniji klub je Žandarmerija iz Beograda. Najusopešniji u redovima Spartaka bili su Luka Milić koji je osvojio zlatnu medalju u kategoriji do 28 kg i Emina Mezei među vršnjakinjama do 56 kg. Pored njih judisti Spartaka osvojili su još dve srebrne medalje i  to Jovana Bogić do 38 kg i David Kovač do 46 kg. i 13 bronzanih medalja.  Ekipu predvodili treneri: Milan Bogić, Marton Robert, Nemanja Nikolić i Vladimir Tanasković.

Rezultati:

• Prva mesta : Luka Milić do 28 kg i Emina Mezei do 56 kg.
  • Druga mesta osvojili su: Jovana Bogić do 38 kg i David Kovač do 46 kg.
  • Treća mesta osvojili su: Tara Bojanić do 38 kg, Lokoš Timea do 28 kg, Nikola Rašović do 31 kg, Dušan Jegdić do 38 kg, Dragan Rajačić do 46 kg, Čenge Kemiveš do 31 kg, Zoe Major preko 43 kg, Maksim Muhadinović do 42 kg, Marko Lovaš i Uroš Budalić preko 66 kg, Vukan Stokanović do 42 kg, Filip Ivanović 55kg i Gloria Fero 57 kg.