Maksim Puškar prvak države u trci na 10.000 metara

Uto, 28.03.2023 - 21:13 -- dejan.vukovic
Proteklog vikenda na atletskom stadionu Vojne akademije u Beogradu održano je Prvenstvo Srbije na 10.000 metara na kojem je najbolji subotički dugoprugaš Maksim Puškar, iako još uvek stariji junior i najmlađi učesnik trke u seniorskoj konkurenciji, osvojio titulu seniorskog prvaka države u ovoj disciplini.

Puškar je trku istrčao u vremenu od 31:56,03 i ušao u klupsku istoriju, kao prvi takmičar koji je osvojio ovu titulu. Njegov trener Zvezdan Kalmar zadovoljan je ostvarenim rezultatom. Istakao je da je ovo bila izazovna trka za Maksima. Bila je ovo izuzetna pobeda i ujedno psihološka i fizička investicija za nastavak sezone, gde će Maksim pokušati da ostvari normu za evropsko juniorsko prvenstvo.

Nakon zaslužnog predaha Maksim Puškar i njegov klupski kolega Darijo Bašić Palković kreću u završne pripreme i juriš na norme za velika evropska i svetska takmičenja.