Bačka slavila protiv Mladosti iz Apatina

Sub, 07.10.2023 - 20:26 -- dejan.vukovic

Bačka – Mladost 2:1 (2:0)

Subotica, stadion kraj „Somborske kapije“, gledalaca: oko 50. Sudija. David Zemko. Strelci: 1:0 Matijašević (18.), 2:0 Delić (39.), 2:1 Uzelac (58. min)

Bačka 1901: Dulić, Bjedov, Malenčić, Temunović, Šijačić (61. Kapetanović), Delić (61. Vrana), Vujošević, Nenadović, Mezei, Matijašević (70. Hadžimušović), Bursać (70. Ivković).

Mladost: Cvetojević, Desnica, Đeri, Solać, Arsović, Dmitrović, Majstorović, Bačić, Đumić, Popović (57. Ožegović), Bukumirović (46. Uzelac)

Fudbaleri Bačke savladali su ekipu Mladosti iz Apatina sa 2:1 u utakmici 9. kola Vojvođanske lige grupa Sever. Domaći su u prvom poluvremenu stekli osetniju prednost od 2:0, da bi u nastavku Mladost samo ublažila poraz.

Bačka je do prednosti stigla iz prve ozbiljnije prilike, u 18. minutu Marko Matijašević na asistenciju Šijačića glavom loptu šalje u gol. Domaćini su se zadovoljili vodstvom i terensku inicijativu prepustili fudbalerima mladosti koji to nisu znali i da iskoriste. U finišu prvog poluvremena, tačnije u 39. minutu Uroš Delić duplira prednost domaćih.

U nastavku meča u želji da smanje zaostatak agilniji su bili gosti iz Apatina. Isplatila im se ofanzivnija igra u 58. minutu kada je gol za smanjenje od 2:1 postigao Uzelac. Imala je Bačka priliku za novi pogodak u 72. minutu kada je Vrana uputio dobar šut i istakao golmana Cvetojevića.

Novom pobedom Bačka se trenutno nalazi na četvrtom mestu sa 16 osvojenih bodova. Ispred nje su Sloga, OFK Vrbas i Radnički 1905 iz Bajmoka.