Otvoren šampionat Srbije u šahu

Pon, 07.04.2014 - 23:20 -- dejan.vukovic

Svečanim otvaranjem započelo je Pojedinačno prvenstvo Srbije u šahu koje se održava u sali "Nepker". U konkurenciji se nalazi 12 šahista, osam velemajstora i četiri internacionalna majstora među kojima su i dvojica subotičana, Nikola Sedlak i najmlađi učesnik Novak Čabarkapa.

Spajić deseti na ultramaratonu Milano-San Remo

Pon, 07.04.2014 - 21:44 -- dejan.vukovic

Danas je u Medija centru predstavljen uspešan nastup ultramaratonskog kluba Paligo Palus na trci koja je održana u Italiji narelaciji između Milana i San Rema. Najveći uspeh postigao je njihov takmičar Jovica Spajić koji već istrčao limit za Prvenstvo sveta sa 24 časovni ultramaraton. Jovica je jedini trkač iz Srbije koji je dobio poziv od organitarora da nastupi na trci Milano-San Remo. Na pomenutoj ultramaratonskoj trci zabeležio je odlično deseto mesto i najavio još veće uspehe.

Čokić treći na pojedinačnom prvenstvu Srbije

Pon, 07.04.2014 - 19:57 -- dejan.vukovic

Stonoteniseri Spartaka učestvovali su na pojedinačno prvenstvo Srbije za mlađe kadete koji je održan u Bečeju. Spartak su predstavljalči Čokić Aleksandar, Havedič Dario, Videc Luka i Andrašić Luka.

Čokić Aleksandar je ostvario odličan rezultat i osvojio bronzanu medalju u pojedinačnoj konkurenciji. U borbi za ulazak među četiri najbolja pobedio je Pavlovića iz ekipe IMT (Beograd) dok je za ulazak u finale poražen od Benke Akoša iz Vojvodine (Bačko Gradište).

Rezultati mlađih kadeta:

Juniori rvačkog kluba Spartak pobednici Kupa

Pon, 07.04.2014 - 19:16 -- dejan.vukovic

Subotica i rvački klub Spartak bili su domaćini Kupa Srbije u rvanju za starije pionire i juniore. Organizacija je protekla veoma dobro uz učešće preko 130 rvača. Rvački klub Spartak bio je najbolji u juniorskoj konkurenciji ispred rvača Sente i Novog Sada. Spartakovi rvači osvojili su tri prva mesta i to, Robert Dudaš u kategoriji do 60kg, Norbert Čikoš u 66kg i Ervin Penjov u 74kg, kao i jedno drugo mesto koje je zauzeo Sabolč Horvat u 96kg.

U kategoriji starijih pionira najbolji su bili mladi rvači Soko iz Sombora, drugo mesto ponovo je zauzela Senta a treće rvači Potisja.

Dobar start streličara Artemisa

Pon, 07.04.2014 - 18:33 -- dejan.vukovic

Streličari sportskog kluba ARTEMIS uspešno su startovali u prolećnom delu prvenstva streličarskog saveza Srbije. Na državno prvenstvo indoor u dvorani koje je odžano u Beogradu pojavilo se približno 100 takmičara iz čitave zemlje. Oni su se nadmetali u Olimpik I kompaund stilu gadjajući pri tome razdaljine na 18 metara. Predstavnik Artemisa bio je Pataki Zoltan koji je posle kvalifikacionih borbi zauzeo 9 mesto i odmah nakon raspucavanja u borbi za osminu finala i polufinale ispao od predstavnika iz Beograda.

Džudisti Spartaka na turniru u Beogradu

Pon, 07.04.2014 - 15:27 -- dejan.vukovic

Na medjunarodnom džudo kupu koji je održan na Novom Beogradu okupilo se oko 500 takmičara iz zemalja regiona. Turnir je bio kontrolnog karaktera za predstojeće prvenstvo Vojvodine. Spartak je na ovom takmičenju nastupio sa nešto manje takmičara zbog drugih obaveza ali, rezultat nije izostao.

Kuglašice Pionira osvojile duplu krunu

Pon, 07.04.2014 - 15:12 -- dejan.vukovic

Ekipe Pionira i Beograda osvojile su i ove godine duplu krunu u Srbiji.  Kuglaški savez Srbije obeležio Međunarodni dan sporta 6. april. odigravanjem finalnih mečeva.

U reprizi prošlogodišnjeg finala, Pionir je savladao Apatin sa 6:2. U prvom paru Subotičanke su izgubile oba igračka poena. U drugom bloku, Pionirove reprezentativke Barać (602) i igračica utakmice Ranata Vilov (622) su osvojile dva poena i napravile razliku u čunjevima za miran finiš u kome su Šokac i Santo donele još dva poena za 6:2. Nataša Savić sa a 567 čunjeva bila je najbolja u redovima Apatinki.