Fermanović Borislav

Protekle nedelje, od 02. do 06. novembra, plivački klub Spartak Prozivka učestvovao je na takmičenju u Zrenjaninu, pod nazivom Grand Prix, velika nagrada Srbije na kojem je bilo prijavljenih preko 450 takmičara iz 37 klubova iz zemlje i 18 iz inostranstva.

Trener Udicki Miroslav poveo je starije takmičare koji su ostvarli zapažene rezultate. Mastilović Mina takmičila se u kategoriji seniora i osvojila zlatnu medalju u disciplini 50 metara slobodnim stilom, srebrnu u disciplini 100 metara slobodnim stilom i bronzanu u disciplini 200 metara slobodnim stilom. Uspešan je bio i Fermanović Borislav koji je u kategoriji juniora na 1500 metara slobodnim stilom treći stigao na cilj čime je zasluženo osvojio bronzanu medalju u ovoj disciplini.

Sre, 08.11.2017 - 18:44

Takmičari plivačkog kluba Spartak Prozivka učestvovali su na otvorenom prvenstvu Srbije na otvorenim vodama koje je proteklog vikenda održano u Bačkoj Topoli na jezeru Zobnatica u organizaciji Saveza za daljinsko, maratonsko i masters plivanje Srbije.

Na dužini od 3km bio je prijavljen 51 takmičar, na 5km se prijavilo 22 takmičara dok se na najdužoj trci od 10km prijavilo 12 takmičara. Takmičnje je bilo održano za sve kategorije. Plivački klub Spartak Prozivku su predstavljali Fermanović Borislav, Čajkaš Petra i Fermanović Bojana koji su postigli veoma zapažene rezultate.

Fermanović Borislav je u trci na 3km osvojio prvo mesto u kategoriji mlađih juniora i drugo mesto u apsolutnoj kategoriji. U disciplini 5 km trku...