Sekul Sekulović

U subotu 30.septembra 2017. godine Plivački klub Spartak organizovao je drugi po redu “Jesenji kup Subotice” u plivanju. Spartak je ovaj put ugostio preko 180 takmičara iz 13 klubova Srbije, koji su se takmičili u šest različitih uzrasnih kategorija.

Prvo mesto, prema broju osvojenih medalja, pripalo je plivačkom klubu „Spartak-Prozivka“ čiji su takmičari osvojili 69 medalja, odnosno 29 zlatnih, 21 srebrnu i 19 bronzanih medalja. Miting je na drugom mestu završio "Spartak“ sa ukupno osvojenih 55 medalja, od kojih su 23 zlatne, 19 srebrnih i 13 bronzanih.

Najbolji takmičari “II jesenjeg kupa Subotice 2017” po kategorijam asu bili sledeći:

Kategorija 8-9 godina

• Ujvari Leon - PK “Spartak-Prozivka”
  • Nađnemedi Ana Rebeka, PK “Swimm star” Bečej...
detaljnije
Sre, 04.10.2017 - 19:14

U Sportskom centru Novi Beograd je od 04. do 06. avgusta održano Letnje prvenstvo Srbije za juniore i u apsolutnoj konkurenciji. Na prvenstvu su učestvovali gotovo svi klubovi iz Srbije koji imaju predstavnike u ovim kategorijama. Tačnije, bilo je 45 prijavljenih klubova sa oko 350 takmičara koji su snage odmeravali u oko 1500 individualnih disciplina i čak 75 prijavljenih štafetnih disciplina.

Među najbrojnijima, kao što se i očekivalo, bili su novosadski i beogradski klubovi koji su zasuženo i odneli epitete najboljih, prvenstveno zbog broja plivača ali i prema osvojenom broju medalja. Plivački klub „Spartak-Prozivka“ učestvovao je sa šest plivača. Troje u kategoriji juniora, koji su osvojili jednu zlatnu medalju, dve srebrne i pet bronzanih dok su u apsolutnoj konkurenciji ...