planinari

Otvoreno Prvenstvo u sportskom penjanju u disciplini težinsko i brzinsko organizovano je u Beogradu na Košutnjaku u subotu 30. septembra.

Na ovom Prvenstvu učestvovali su i takmičari PSK „Spartak“ iz Subotice koji su ovog puta osvojili mnogo medalja. Prvenstvo je bilo otvoreno pa su učestvovali i takmičari iz više evropskih zemalja.

Rezultati se odnose na rezultat na državnom šampionatu, a posebno su istaknuti rezultati u međunarodnoj konkurenciji gde su se takmičari nadmetali sa sportistima iz Grčke, Bugarske i Severne Makedonije. Posebno su se računali rezultati za Prvenstvo Srbije a posebno plasman uz učešće drugih država.

Adam Medđeši je osvojio prvo mesto u obe discipline, a u...

detaljnije
Uto, 03.10.2023 - 19:49

Takmičari planinarsko sportskog kluba Spartak iz Subotice učestvovali su na  Balkanskom prvenstvu u sportskom penjanju u disciplini težinsko za mlađe do 14 godina koje je održano u subotu 15.oktobra u Skoplju.

Penjači Spartaka su na ovom šampionatu osvojili dve medalje. Adam Međeši je bio drugi dok je branzanu medalju osvojio Tamaš Kučera. Pored njih učestvovalo je još par takmičara koji su takođe biuli uspešni. Kira Rafai i Damjan Rapić osvojili su 7. mesto, Alina Ljakić osvojila je 8.mesto, a Mila Ćakić 9. mesto. Leila Molnar Međeri i Maksim Purlija su završili na 10. mestu.

Sre, 19.10.2022 - 21:19

Planinarski klub Spartak organizuje 42. Palićki susret planinara koji se održava 1. i 2. oktobra 2016 godine. Ove godine susret će biti organizovan na obali Ludoškog jezera kod Sunjog čarde, odnosno Vizitorskog centra rečeno je na konferenciji za štampu koja je organizovana u najavi ovog događaja.

Sportski direktor planinarskog saveza Srbije, Iso Planić, pozvao je građane Subotice da se priključe ovoj manifestaciji i aktivno u njoj učestvuju. - Pešačenje u prirodi u okolini grada Subotice je manifestacija koju planinarski klub Spartak redovno organizuje. Ovo je manifestacija koja je svima dostupna i građanima Subotice uz usnovni vid sportske rekreacije pruža i upoznavanje sa prirodnim znamenitostima i kulturnim vrednostima ovoga kraja. Pešanje u prirodi se...