Svetsko prvenstvo

Subotica će od petka do nedelje biti domaćin za oko 2.000 karatista iz 35 država sveta, u okviru Prvenstva sveta. Organizatori iz Šotokan karata saveza Srbije i Karate kluba Enpi najavljuju pravi praznik karate sporta i sjajnu sportsku predstavu u Hali sportova.

– Takmičenje će okupiti preko 2.000 sportista iz celog sveta, učestvovaće preko 35 država, a bio bi i daleko veći broj da deo reprezentacija nije odustao zbog krize sa emigrantima. Kao domaćini smo se potrudili da uradimo sve što je u našoj moći da Šampionat protekne na vrhunskom nivou. Uostalom, imamo veliko iskustvo u organizaciju i da će ovo biti najbolje organizovana karate manifestacije u našoj zemlji. U ime organizatora, Šotokan saveza Srbije i Karate kluba Enpi zahvaljujemo se svima koji su nam pomogli u...

detaljnije
Čet, 08.10.2015 - 22:45

Davor Štefanek je nastavio sa odličnim sportskim rezultatima osvajanjem još jedne svetske medalje. Na Svetskom prvenstvu koje se održava u Las Vegasu (SAD) Štefanek je osvojio bronzanu medalju u kategoriji do 66 kg i obezbedio plasman na Olimpisjke Igre u Rio.

Svetski prvak iz Taškenta, Davor Štefanek na ovom prvenstvu je u prvom kolu savladao rvača iz Kirgistana, Ruslana Careva sa 10:1. U osmini finala je bio bolji od Moldavca, Danijela Katargu slavivši sa 8:1, nakon čega je usledila pobeda nad Demeuom Zadrajevom iz Kazahstana sa 4:3 za ulazak u polufinale. Nemac Štabler je jedini rvač koji je uspo da savlada subotičanina na ovom svetskom prvenstvu i to u polufinalu. U borbi za treće mesto  Štefanek je savladao Alžirca, Tareka Benaisu za Svetsku bronzanu medalju.