Odbojkaši pobedom startovali u prvenstvu

Sub, 19.10.2013 - 00:10 -- dejan.vukovic

Spartak (Subotica) – Spartak (Ljig) 3:1 (25:22, 25:22, 14:25, 25:18)

Hala sportova. Gledalaca: 150. Sudije: Boris Kolarević (Novi Sad) i Ivan Lazarević (Šabac). Trajanje meča: 108 minuta.

SPARTAK (Subotica): Kujundžić, Crnjanski 11, Jungić 5, Janačkov, Janjić 8, Elezović, Čajić, Konkolj (libero), Kecman 17, Pualić, S. Ilić 21, Stefanović 5. Trener: Aleksandar Petrović.

SPARTAK (Ljig): Majcan, Gajević, Gajić, Šatora 4, Adamović 4, Drapšin 6, Dojčilović 18, Smiljanić (libero), Milosavljević 1, Karišik 6, Radosavljević 2, Opačić 11. Trener: Bogdan Veličković.

Spartak je pobedom započeo ovogodišnju prvenstvenu trku.  Subotičani koji su igrali bez prvog poenetera Luke Medića savladali su večeras istoimenu ekipu iz Ljiga sa 3:1

Spartak je prvi stigao do prednosti od dva poena kada je nakon bloka Janjića na semaforu stajalo 9:7. Usledila je serija domaćih od 5:0 pod vodstvom Janjića i Ilića stižu do prednosti od 14:8, a ubrzo je bilo i 22:15. Finiš seta doneo je nervozniju igru domaće ekipe, gosti su ušli u seriju i stigli do 23:21. Ipak, Stefan Ilić, donosi subotičkom Spartaku prvi set.

U drugom setu izjednačena igra do sredine 14:13, kada je usledila serija dobrih servisa Stefanovića, zatim i as Kecmana za 20:16. Došli su domaći i do 24:20. Međutim, ekipa iz Ljiga je uspela da zakomplikuje i set učini rezultatski neizvesnim pošto su stigli do 24:23. Srećom po domaće ponovo je poentirao Stefan Ilić koji donosi drugi set Spartaku.

Gosti su bolje otvorili treći set, poveli sa 10:5. Činilo se da će Subotičani uspeti da se vrate u set, ali je ekipa Ljiga stigla do nedostižnih ekipi 16:10. Aleksandar Petrović, trener domaćih, ukazao je tada šansu mlađim igračima, dok su gosti rutinski priveli set kraju. Razbudili su se u potpunosti igrači Spartaka iz Ljiga u nastavku meča nošeni Dojčilovićem ušli su u seriju od 7:0 i poveli sa 9:3. Subotičani su, nakon serije grešaka uspeli da povrate igru, a boljim blokom su uspeli da anuliraju prednost rivala, smanje na 11:12. Domaći su uspeli da stignu i do preokreta, Crnjanski je odservirao as, a Subotičani odlaze na drugi obavezni odmor sa poenom prednosti 16:15. Ilić blokom nastavlja seriju Spartaka, koji dolaze do prednosti 18:15. Ubrzo je Kecman doneo i prvu meč loptu Spartaku iz Subotice, a blok Janjića okončava meč.