Pet, 15.03.2024 - 22:22 -- dejan.vukovic

Spartak - Niš 3:0 (25:22, 25:16, 25:16)

Spartak: Mašulović 14, Jungić 3, Tončiuć, Peić, Lečić 6, Vulikić, Džakson 7, Suvacki 5, Šebek, Pavlović 7, Džasper 18, Tešović, Tumbas, Dulić

Niš: Jeremić, Todorović, Đorđević, Đokić 12, Milovanović 1, Kostadinović 6, Antić 6, Vulović 1, Šarović 7, Raos 3, Kitanović 2

Odbojkaši Spartaka sa maksimalnih 3:0 su savladali ekipu Niša. Opravdali su subotičani epitet favorita i uprkos kadrovskim problema brzo došli do pobede i novih bodova.

Poveo je Niš u prvom setu sa 4:2. Stečenu prednost održavali su još par poena, međutim kada su domaćini smanjili greške došlo je i do prezultatskog preokreta. Džasper preokreće na 14:12. Nastavili su subotičani u istom ritmu i poenom raspoloženog Mašulovića došli do vodstva od 22:19. Uspevao je Niš još malo da odoleva, međutim Mašulović ubrzo koristi set loptu za 25:22 i vodstvo od 1:0.

Drugi set je protekao u dominaciji domaćina, koji su već na početku poveli sa 5:1. Odlični su bili odbojkaši Spartaka u bloku i time zaustavili napade gostiju. Lečić blokom donosi prednost od 18:12. Nisu imali rešenje odbojkaši Niša za raspoložene domaćine. Set za 2:0 okončava Pavlović dobrim napadom.

Gosti su se vratili u ritam početkom trećeg seta, poveli su poenima Šarovića. Međutim, Spartak je ubrzo uspeo da uzvrati i a preokrene rezultat na 8:4 poenima Džaspera i Mašulovića. Lečić donosi vodstvo od 12:8. Nisu se predavali odbojkaši Niša, prišli su na 13:15 i najavili uzbudljiviju završnicu seta. Spartak ipak nije dozvolio iznenađenje. Nanizali su nove poene i stigli do prednosti od 19:13. kada je Džasper povećao na 23:13 očekivao se brzi kraj meča. Razlika je bila nedostižna pa su subotičani ubrzo osvojili treći set sa 25:16 i pobedu od 3:0.