Odbojkaši Spartaka porazom od Partizana okončali sezonu

Ned, 31.03.2024 - 18:34 -- dejan.vukovic

Spartak - Partizan 1:3 (20:25, 21:25, 25:17, 22:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudije: Stojanac Vladimir i Očenaš Jan

Spartak: Mašulović 22, Jungić 7, Tončić, Peić, Lečić 5, Jackson 9, Šuvački 1, Šebek, Pavlović 6, Kujundžić, Džasper 6, Tešović, Tumbas, Dulić.

Partizan: Bićanin, Milosavljević, Dopuđ, Marinović 16, Močević, Mrdak 13, Tadić 12, Janković, Manzano 4, Cvetković, Petrović 12, Krsteski, Bjelica10, Aleksić.

Za odbojkaše Spartaka završena je ovogodišnja sezona. Subotičani su poraženi i u revanš utakmici četvrtfinala plej ofa od Beogradskog Partizana sa 3:1. Imali su domaći kadrovske probleme što se videlo na njihovoj igri a koju su iskuni gosti znalački iskoristili i obezbedili plasman u polufinale

Blokovima Manzana i  Marinovića Partizan je početkom prvog seta poveo sa  5:2, uskoro je poentirao i Bjelica, pa je trener domaćih zatražio minut odmora. Nakon kratkih saveta Spartak se vratio u ritam te poenom Pavlovića i greškom Tadića prišao na poen zaostatka, 8:9. Nastavlja Spartak sa boljom igrom a nakon uspešnog bloka Lečića stiže i rezultatski preokret 11:10. Kratko je trajala radost domaćih navijača, Partizan ubrzo vraća prednost, as servisom Tadića bilo je 11:12. Razigrali su se Mrdak i Marinović koji su vodili Partiizan do osvajanja prvog seta. Nakon uspešnog napada Marinovića rezultat je bio 18:22. Usledio je poen Bjelice da bi Mašulović prekinuo mini seriju crno-belih 19:23. Usledile su servis greške na obe strane za 20:24, da bi Marinović okončao set sa 20:25.

Bolje su zaigrali domaći u drugom setu. As servisom Mašulovića poveli su sa 4:3. Vodila se velika borba za svaki poen. Manzano uspeva da izjednači na 10:10, nakon čega je usledio odgovor subotičana koji poenima Mašulovića i Džeksona dolaze do vodstva od 14:12. Mašulović pogađa za 17:15, nakon čega su usledile greške subotičana što znalački koriste gosti. Bjelica as servisom preokreće na 17:18 a nakon bloka Petrovića, crno-beli su u finiš seta ušli sa dva poena viška, 18:20.  Džasper primiče Golubove na samo poen zaostatka, 21:22, kada su usledile dve nove greške i blok Marinovića za 21:25 i vodstvo od 2:0 u setovima za Partizan.

Nakon 5:5, Spartak poenima Mašulovića i Džeksona dolazi do vodstva od 10:7. Teško stečenu prednost domaći su uspešno održavali, da bi nakon 15:13 sa četiri uzastopna poena koju završava Jungić blokom stigli do vodstva od 19:13. Sa dva uzastopna uspešna napada Jungića subotičani su poveli sa 21:14 i najavili dalju borbu u meču. Ubrzo osvajaju treći set za smanjenje rezultata na 1:2.

Partizan je početkom četrvtog seta stigao do prednosti old 4:1 i  6:2. Bjelica beleži još jedan uspešan blok za 9:4, dok je Mrdak povećao na velikih 12:5, što je primoralo trenera domaćih na tajm-aut. Uspeo je Spartak da se vrati u meč, poenom Lečića stigli do tri poena zaostatka, 12:15. As servisom Petrovića ponovo su gosti imali pet poena, 12:17. Giosti u finiš seta ulaze sa vodstvom od 6 poena, 15:21. Međutim nisu izostakla uzbuđenja, Spartak uspeva da se vrati u meč preko Mašulovića i blokom Lečiča prilaze na 21:23. Tadić donosi Partizanu tri meč lopte, Spartak je odoleo na prvoj, ali nakon toga Marinović okončava meč za 1:3.