Đerdap prejak za odbojkaše Spartaka

Ned, 03.11.2013 - 21:19 -- dejan.vukovic

Spartak (Subotica) – Đerdap 0:3 (15:25, 22:25, 23:25)

Hala sportova. Gledalaca: 250. Sudije: Igor Miljković i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 74 minuta.

SPARTAK: Kujundžić, Crnjanski 8, Jungić 3, Janačkov, Janjić 10, Elezović 2, Čajić, Konkolj (libero), Kecman 16, Pualić, S. Ilić 8, Stefanović. Trener: Aleksandar Petrović.

ĐERDAP: Škundrić (libero), Đ. Ilić, Ristić 12, Mirosavljević 7, Krsmanović 15, Ateljević 9, Ćosić 8, Živanović 3, Antić, Brzaković 1. Trener: Milan Tošić.

Ekipa Đerdapa bila je večeras prejaka za odbojkaše Spartaka koji nisu uspeli da iznenade favorizovanu ekipu. Spartak je dobro započeo meč, održavali su rezultatsku neizvesnost do 11:11. Usledio je tada pad koncentracije domaćih sa dosta grešaka u igri što je znalački iskoristila iskusna ekipa Đerdapa i lako osvojila prvi set sa 25:15.

Spartak je dobro započeo i drugi set, imali su pčetno vodstvo i sa 8:6 otišli na prvi tehnički tajm aut. Uspeli su domaći da povedu sa 12:9, kada je usledila serija Đerdapa za rezultatski preokret 14:18. Međutim, u finišu seta golubovi su zaigrali angažovanije, izjednačili na 21:21 i set učinili neizvesnim. Kod gostiju se razigrao Ateljević koji je osvojio dva naredna poena i svojoj ekipi omogućio da dođu do 2:0 u setovima.

Najveće borba viđena je u trećem setu, ali nažalost i ozbiljnija povreda Ateljevića koji je sa velikim bolom na licu i zavojem oko kolena odnešen kolima hitne pomoći u bolnicu. Treći set j ebio rezultatski neizvestan do samog kraja. Đerdap je imao prednost od 16:15 kod drugog tehničkog tajmauta, nakon čega je Spartak uspeo da izjednači 20:20. U finišu Ristić koristi prvu meč loptu za maksimalnu pobedu gostiju.

Kod domaćih, bolji od ostalih bio je Kecman sa 16 poena, a jedini dvocifreni pored njega bio je Janjić, koji je stigao do deset poena.