Novi poraz odbojkaša Spartaka

Sub, 16.11.2013 - 01:33 -- dejan.vukovic

Spartak - Ribnica 0:3 (15:25, 22:25, 30:32)

Hala sportova, Gledalaca: 120. Sudije: Svetlana Zotović (Beograd) i Vladimir Simonović (Kragujevac). Trajanje meča: 84 minuta.
SPARTAK: Jungić, Janačkov 1, Vidakov (libero), Janjić 6, Elezović, Čajić, Konkolj (libero), Marković 10, Kecman 13, Medić 23, Ilić 6, Stefanović 1. Trener: Aleksandar Petrović.
RIBNICA: Marinković 7, Stojsavljević, Usiljanin 12, Okošanović, Bojović 20, Močić (libero), Radović 8, Bićanin 2, Veljović, Milovanović, Radević 15, Kiković (libero). Trener: Boško Mačužić.

Odbojkaši Spartaka poraženi su večeras u Hali sportovau prvoj utakmici petog kola Viner štetiše Super lige. U prvom setu Spartak je bio u igri samo do prvog obaveznog predaha, kada je nakon 6:6 zaostajao dva poena 8:6. Već na drugom tajm-autu ta razlika je bila nedostižna 16:9, tako da je Ribnica rutinski privela set kraju, 25:15.

Dobro su tzapočeli golubovi drugi set, poveli su sa 5:1, međutim vrlo brzo je došlo do preokreta 7:8, a nedugo zatim Ribnica je već imala „plus četiri“ 12:16. Gosti su razliku održali do same završnice 17:21, u kojoj Spartak nije imao snage za preokret, 25:22, uz slab blok i servis.

Uzbuđenja su viđena tek u trećem setu.Gosti su poveli na početku 7:11, da bi ulaskom Janačkova, Spartak napravio serijum poena za rezultatski preokret 12:11. Usledila je izjednačena igra u kojoj je Ribnica stigla do 20:22 u finišu seta. Spartak uspeva da izjednači na 23:23, ali gosti ipak prvi dolaze do set lopte 23:24. Nakon dugog poena i velike borbe sa obe strane Spartak izjednačuje na 25:25 i dolazi do prve set lopte 28:27. Ekipe su se smenjivale u vodstvu, više sreće i živaca imala je Ribnica koja je uspela posle velike  borbe da osvoji i treći set na razliku 30:32.

Najboljipojedinci kod gostiju bili su Bojović i Radević, kao i Vladimir Usiljanin (12), a sa druge strane Subotičanima nisu pomogla ni 23 poena korektora Luke Medića.