Bitna pobeda odbojkaša Spartaka u Staroj Pazovi

Ned, 01.12.2013 - 00:00 -- dejan.vukovic

Jedinstvo – Spartak (Subotica) 1:3 (18:25, 19:25, 25:23, 19:25)

Hala sportova u Staroj Pazovi. Gledalaca: 100. Sudije: Tomislav Popović i Dejan Rogić. Trajanje meča: 93 minuta.

JEDINSTVO: Jovanović 1, Jevtić (libero), Zindović 16, Aničić, Milisavljević 1, Barnak, Radišić 1, Bubulj 6, Pajić 16, Matijašević 6, Vrban 9, Paravinja 3. Trener: Željko Vukelić.

SPARTAK: Crnjanski 13, Jungić, Janačkov 8, Vidakov (libero), Janjić 12, Elezović, Konkolj (libero), Kecman 23, Medić 3, Ilić, Filipaš 18, Stefanović 3. Trener: Aleksandar Petrović.

U najvažnijem meču u dosadašnjem toku sezone Spartak iz Subotice ostvario je pobedu na gostovanju Jedinstvu u Staroj Pazovi, vrednu tri boda i bega sa pozicije koja na kraju vodi u plej-aut. Odlično je strateg Subotičana Aleksandar Petrović pripremio tim za meč protiv Jedinstva, a fantastične partije pružili su Uroš Kecman (23 poena) i povratnik u tim Darko Filipaš (18).

Ubedljivo je Spartak dobio prva dva seta, stekao je tad ogromno samopouzdanje, ali se ni Jedinstvo nije predavalo. Uzvratili su domaći, najviše zahvaljujući Zindoviću i Pajiću i dobili treći set posle velike borbe 25:23. Ipak, gosti su posao završili u narednom periodu. Nemanja Stefanović je fantastično razigravao saigrače, koji su bili vrlo precizni u napadu, pa su brzo stekli razliku (16:10), a nešto kasnije su i slavili vredan trijumf  25:19.