Pet, 06.12.2013 - 22:34 -- dejan.vukovic

Spartak – Vojvodina 0:3 (21:25, 16:25, 17:25)

Hala sportova, gledalaca: oko 400. Sudije: Boris Kolarević i Zoran Radovanović.

Spartak: Crnjanski 3, Jungić, Janačkov 3 (1 bl), Vidakov (libero), Janjić 11 (3 bl), Elezović, Čajić, Konkolj (libero), Kecman, 12 (4 bl),  Medić 11 (1 as), Ilić, Stefanović 5 (2 as). Trener: Aleksandar Petrović.

Vojvodina: Kolarić (libero), Martinović 3 (2 bl), Č. Stanković, Strugar 1, Veselinović, Katić 21 (1 bl, 2 as), Radić 6 (3 bl), Milutinov, Petković, Luburić 15 (3 bl, 1 as), M. Stanković 8 (2 bl, 2 as), Kapur (libero). Trener: Strahinja Kozić.

Odbojkaši Spartaka poraženi su u Vojvođanskom derbiju od Vojvodine sa 3:0. Imali su subotičani priliku u prvom setu u kojem su često vodili. Peonom Medića Spartak je došao do 14:10, da bi zatim imali prednost od 18:15. Usledila je serija Vojvodine od 6:0 zahvaljujući greškama domaćih i nadahnutom igrom Luburića i Katića tako da je uskoro na semaforu stajalo 18:21. Ubrzo su novosađani dobili set sa 21:25.

Dobro su počeli odbojkaši Spartaka i drugi set, poveli sa 10:8, ali tada je usledila nova serija Vojvodine predvođeni odličnim Katićem od 6:1. Preokrenuli su gosti 11:14 i lako priveli drugi set kraju. Treći set je bio rezultatski neizvestan do drugog tehničkog tajm auta. Vojvodina je došla do 14:18, zatim as servisom Stankovića i do 14:19, da bi Luburić povećao na nedostižnih 14:21.