Čet, 13.02.2014 - 21:14 -- dejan.vukovic

Spartak - Jedinstvo 3:0 (25:14, 25:14, 25:22)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 300. Sudije: Cvetković, Živanić.

Spartak: Crnjanski 18, Jungić, Janačkov 14, Vidakov (libero), Elezović 1, Konkolj (libero), Marković, Mutapčija 12, Kecman 8, Medić, Ilić 9, Stefanović.

Jedinstvo: Jovanović, Jevtić (libero), Zindovic 8, Aničić 3, Branak, Radišić 2, Bubulj 12, Pajić 4, Matijašević 3, Vrban 8.

Odbojkaši Spartaka opravdali su uloga favorita i sa maksimalnim rezultatom pobedili Jedinstvo i time se primakli play ofu. Domaći su bili bolji u svim elementima igre i zaslućeni trijumfovali.

Spartak je od samog početka preuzeo kontrolu nad utakmicom. Poenom Crnjanskog poveli su sa 8:3. Razigrali su se i ostali igrači tako da je ubrzo rezultat iznosio 19:11. Blokom i smečom Ilića golubovi dobijaju prvi set sa 25:14.

Drugi set je bio rezultatski neizvestan do 6:6, tada su subotičani napravili fenomalnu seriju od 10:1 i praktički rešili pitanje pobednika drugog seta. Došlo je do malog opuštanja kod domaćih ali nakon tajm auta Spartak je ekspresno završio i drugi sat sa takođe 25:14.

Odbojkaši Jedinstva su poveli u trećem setu sa 4:1, proradio je tada blok Spartaka. Neizvesnost je trajala do drugog obaveznog odmora na koji se otišlo sa prednošću domaćin aod 16:14. Crnjanski povećava na 18:14, nakon čega su gosti uspeli da se približe na samo poen zaostatka 20:19. Bolji su bili domaći u finišu meča koji blokom Ilića uspešno završavaju utakmicu.