Pet, 05.12.2014 - 23:05 -- dejan.vukovic

Spartak – VGSK 3:1 (28:26, 25:18, 24:26, 25:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: S. Jelisić, G. Glušac.

Spartak: Stoković, Jungić, Janačkov, Medan, Juhas, Čajić, Konkolj (libero), Eremić, Pualić, Dodić, Jovanović, Lozić.

VGSK: N. Ilić, De. Milanović, Zarić, Živković, Milosavljević, Janković, Životić, Stević, Mladenović, Dr. Milanović, A. Ilić, Đurić (libero).

Uz dosta oscilacija u igri, pogotovo u trećem setu, odbojkaši Spartaka su sa 3:1 savladali ekipu VGSK-a i na kraju ipak upisali očekivanu pobedu.

Spartak je solidno otvorio utakmicu, poveo sa 14:10, blokom Janačkova, a na isti način su domaći vodili i sa 21:17. Ipak, gosti su se vratili u igri, poravnali na 23:23 u kontri Životića. Čak su gosti i vodili, bokirao je Životić za 26:25, a potom je, uz novi blok Janačkova i grešku Zarića domaći tim osvojio prvi set.

Činilo se da će domaći biti sigurniji u drugom setu, vodili su sa 12:7, a potom su dozvolili rivalu da napravi preokret. Spartak je grešio u napadu, a ekipa VGSK-a je poravnala na 13:13. U finišu seta Golubovi su bili sigurniji, Juhas je blokirao sa 23:17.

Kada se činilo da će Spartak osvojiti treći set bez mnogo problema, poveli su sa 24:21 nakon as servisa Eremića, došlo je do preokreta. Nisu uspeli domaći da veliku prednost pretvore u pobedu, Eremić je pogrešio na servisu, Jungić je smečirao u aut, a uz dobru reakciju Zarića i grešku Juhasa meč je ušao u četvrti set.

Nisu prepuštali slučaju ništa Golubovi u četvrtom setu, poveli su sa 7:1, as servisom Juhasa. Vodili su i sa 15:7, asom Jungića, ali ni tu nije bio kraj drame. Uz nove greške u igri Golubova ekipa VGSK-a pravi seriju od 4:0, i stiže na dva poena razlike, 14:16. Ipak, Spartak je bio bolji u finišu, Čajić je blokirao za 20:15, Jovanović je potom odservirao as, a domaći koriste drugu meč loptu u ovom setu.