Poraz odbojkaša u Kupu

Uto, 23.12.2014 - 22:11 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički (KG) 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Robert Leko i Zoran Radovanović.

Spartak: Stoković, Jungić 14 (1 bl, 1 as), Janačkov 8 (2 as), Medan, Juhas 9, Čajić, Konkolj (libero), Eremić 7, Pualić, Jovanović 7 (3 bl), Tumbas, Lozić 6 (1 as).

Radnički (KG): Anđelić, Dobanovački , Goić 9 (1 bl, 1 as), Trifunović, Protić (libero), Perović 7 (1 as), Vulović 11 (1 bl, 1 as), Rajković, Ilić 4, Premović 9 (1 bl), Pantović (libero), Dačović 7 (2 bl).

Spartak nije uspeo da iznenadi Radnički u prvom meču četvrtfinla Kupa Srbije. Gosti su do pobede došli na iskustvo u završnici sva tri seta.

Odlično su započeli meč Subotičani, dobrom odbranom i uz uspešne servise Jungića došli su do vodstva u prvom setu sa 8:6. Međutim, nakon perioda dobre igre, usledile su greške domaće ekipe,što su iskusni gosti iskoristili  i preokrenuli na 16:13. Kako se set bližio kraju, radnički je igrao sve bolje, posebno Vulović koji je i okončao prvi set za vodstvo domaćih od 1:0

Vezanom serijom poena Spartak je sredinom drugog seta poveo sa 14:13 i najavio uzbudljiv finiš. Mladost je učinila svoje i ponovo su usledile greške domaćih koje su olakšale gostima iz Kragujevca da dođu do prednosti u finišu seta, 20:18. Pokušali su subotičani da izjednače ali umesto toga gosti su došli do vezane tri set lopte 24:20. Nedostižno je to bilo za domaće, tako da su gosti poveli sa 2:0 u setovima.

Nije bilo veće razlike ni u poslednjem večerašnjem setu. Odbojkaši Spartaka su uspešno parirali gostima sve do finiša kada su počeli da greše. Dve vezane servis greške potom loš napad i na kraju poenom iskusnog Ilića, Radnički je poveo sa 21:17 u finišu trećeg seta. Ponovo je pokušao Spartak da se vrati u igru, no, Vulović iskusno okončava dug poen za prvu meč loptu, a već drugu koriste gosti, odnosno servis greška domaćih, četrnaesta u meču.