Ned, 28.02.2021 - 00:44 -- dejan.vukovic

Spartak – Mladi radnik 3:1 (25:21, 25:18, 24:26, 25:17)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Leko Robert i Stojanac Vladimir.

Spartak: Milović, Marković, Jungić 12, Tomčić, Peić, Seizović, Nadaždin 1, Nikolić 9, Ricardo 6, Dulić, Kovač 19, Tumbas 17, Pavlović, Medurić 8.

Mladi Radnik: Polomac 13, Pajkić 12, Mijajlović 2, Micić 1, Vulikić, Tonić, Mbengue, Ubiparip, Žugić 9, Ilić, Lazarević, Bojović 19, Samb 2,

Odbojkaši Spartaka revanširali su se ekipi Mladog radnika za poraz u Požarevcu u prvom delu sezone. Subotičani su do pobede došli timskom igrom, požtrvovanjem svih igrača.

Poveli su domaćini sa 7:3, što je bio dovoljan razlog da trener gostiju zatraži minut odmora. razigrani kovač održavao je razliku do obaveznog odmora. Trgli su se gosti i preko Pajkića smanjili na samo poen zaostatka, 16:15. Nije to poremetilo igru Spartaka koji ubrzo stižu do četiri poena viška nakon novog poena Kovača, 22:18. Blokom Medurića subotičani su poveli sa 1:0.

Odlična igra u bloku krasila je igru domaćih i u nastavku utakmice. Ricardo blokom donosi prednost od 8:4, nisu imali gosti rešenja za raspoloženu igru protivnika te je prednost porasla na 12:6. Nastavili su domaći u istom ritmu i lako osvojili drugi set sa 25:18

Najveća borba dva rivala i rezultatska neizvesnost viđena je jedino u trećem setu. Poveo je Mladi radnik sa 8:6, da bi odličnim servisima Jungić preokrenuo na 10:9. N aobaveznom odmoru domaći su imali prednost od dva poena 12:10. Uspeli su gosti potom da preokrenu rezultat i poenom Žugića da povedu sa 20:18. Kovač poravnava na 21:21 i donosi neizvesnost u finiš seta. Polomac donosi set loptu gostima a isti igrač as servisom smanjuje rezultat na 2:1 u setovima.

Popravili su gosti svoju igru. Polomac i Pajkić su vodili njihovu igru međutim uzvratili su i domaći preko Tumbasa i Kovača koji donose Spartaku prednost od 12:10. Nakon kratkog predaha više snage i koncentracije su imali odbojkaši Spartaka koji su poveli sa 20:15. Kovač odličnim servisom okončava utakmicu za pobedu domaćih od 3:1.