Odbojkaši Spartaka u četvrtfinalu Kupa posle preokreta

Sre, 20.10.2021 - 23:54 -- dejan.vukovic

Spartak – Jedinstvo 3:2 (5:25, 20:25, 25:19, 25:19, 15:8)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 100. Sudije: Stevanović Đorđe i Milošević Milan

Spartak: Marković, Jungić 16, Tomčić, Peić, Lečić 7, Vulikić 7, Nestorović, Kolundžić, Dulić, Kone 16, Pavlović 9, Žugić 14, Tumbas

Jedinstvo: Mladenović 2, Kaurin 1, Grce 8, Ilinčić, Radišić 1, Topalović 3, Škrbić 9, Micić 18, Pijetlović 5, Roljić 13.

Odbojkaši Spartaka plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije nakon rezultatskog preokreta. Subotičani su u meč ušli veoma loše te u prvom setu osvojili samo pet poena. Izgubili su i drugi set sa 25:20 i tek tada pokazali svoj kvalitet i na kraju posle preokreta slavili sa 3:2.

Spartak je utakmicu počeo veoma nervozno, napade su završavali u autu a prijem je bio izueztno poremećen. Nisu uspeli domaći da prekinu seriju Micića a potom i Škrbića za ubedljiv poraz u prvom setu 5:25. U drugom setu domaći su popravili svoju igru ali nedevoljno da nameste svoj ritam i da ugroze goste iz Pazove koji su poveli sa 18:11 kontrom Pjetlovića. Na sreću subotičke publike napokon su domaćini zaigrali bolje, proradio je blok čime su se primakli na 19:21. Usledila je nova greška što su iskoristili gosti i preko raspoloženog Micića osvojili i drugi set.

Početkom trećeg seta Spartak po prvi put dolazi u vodstvo na ovoj utakmici. Poenima Kona, Jungića i Žigića Spartak je poveo sa 8:7. Delovali su domaći sve sigurnije, polako su nametnuli svoju igru te nakon dva bloka Kona dolaze do 22:17. Jungić okončava treći set za 1:2.

Početkom četvrtog seta videlo se da je Spartak u naletu i da neće lako prepustiti meč pred svojom publikom. Nakon dva as servisa Kona i greške protivnika, subotičani su imali prednost od 17:12. Zaigrali su domaći znatno borbenije i sa puno većom željom za pobedom. Jungić poentira za 19:13 i najavljuje da će se pobednik odlučiti u petom odlučujućem setu.

Velika borba se vodila u taj breku. Micić je uspeo da zaustavi Kona i donese prednost od dva poena za Jedinstvo, 8:6. Žugić uspeva da poravna na 8:8. I od tog momenta domaći nisu dozvolili prtotivniku da osvoji ni jedan poen. Kone upisuje novi blok a Vulikić as servis za 12:8. Spartak do pobede dolazi uspešnim napadom koji realizuje Žugić za konačnih 3:2 i prolaz u četvrtfinale Kupa Srbije.