Sub, 19.02.2022 - 20:15 -- dejan.vukovic

Spartak - Mladi Radnik 3:1 (25:17, 25:17, 24:26, 25:21)

Halas sportova u Subotici. Sudije: Stojanac Vladimir i Vuković Jovana

Spartak: Milović, Marković, Jungić 14, Tomčić, Peić, Lečić 5, Vulikić 2, Nestorović, Khan 21, Dulić, Kone, Pavlović 13, Zugić 17, Tumbas.

Mladi Radnik: Polomac 9, Kljajić, Mijajlović, Dustinac 4, Eremić 17, Aleksić, Tonić 2, Mbengeu 10, Stević 1, Andonović 7, Ilić, Stoković 1.

Odbojkaši Spartaka savladali su ekipu Mladog radnika sa 3:1. Subotičani su prikazali dobru timsku igru uz odličan blok i dobar napad. Posle sigurno osvojena prva dva seta, treći je pripao gostima, međutim to nije uticalo na igru Spartaka koji je n akraju ostvario sigurnu pobedu.

Poveo je Spartak sa 4:1, ali su svojim greškama dozvolili protivniku da poravna na 6:6. Nakon uspešnog bloka Pavlovića domaći su ponovo imali tri poena viška 11:8. Dominirali su domaći odbojkaši na mreži, sa tri uspešna bloka te as servsim Pavlovića stigli su do prednosti od 16:10. Vezao je Mladi Radnik dva poena što prekida Khan za 20:14. Nakon dve vezane greške domaćih te uspešnim napadom Pavlovića Spartak je došao do set lopte na 24:16. Ponovo je blok bio adut domaćih sa kojim su osvojili prvi set .

U drugom setu Spartak je ponovo poveo sa 4:1. Gosti su poravnali na 4:4, kada je usledila serija subotičana za vodstvo od 10:5. Jungić je prevario blok protivika i doveo svoj tim u vodstvo od 14:8. Gosti smanjuju na 10:14, što je dodatno motivisalo domaće koji su napravili odličnu seriju i stigli do ubedljivih 19:11 nakon silovitog smeča Khana. Lečić donosi velikih devbet poena viška 23:14 a set okončava Pavlović.

Gosti su zaigrali znatno bolje u trećem setu, nakon početnog vodstva Spartak auspeli su da preokreenu rezultat i povedu sa 9:8. Usledila je velika borba u kojoj ni jedna ekipa nije uspela da napravi osetniju razliku. Vodio je Spartak sa 19:17, zatim poneom Khana sa 20:18 i 22:20. Međutim Kahn je i pogrešio što je gostima donelo poravnanje na 22:22. Imao je Spartak meč loptu nakon greške Andonovića, 24:23, ali nisu uspeli i da je iskoriste. Mladi Radnik je nanizao tri poena i nakon uspešnog as servisa Mbengua osvajaju treći set.

Nastavila se uzbudljiva borba i u četvrtom setu. Spartak je poveo sa 9:6 da bi se gosti primakloi na samo poen zaostatka greškom Khana, 10:9. Sa dva poena Jungića u nizu, prvi nakon bloka a drugi posle dobrog napada, Spartak je poveo sa 14:10.  Eremić vraća goste u život, a Andonović poravnava na 15:15. Kan blokira Andonovića u situaciji jedan na jedan za 18:15, a Polomac šalje loptu u aut za 19:15. Gosti smanjuju na 21:19 i unose neizvesnost u završnicu seta. Jungić vraća sigurnost u redove subotičana, donosi meč loptu koju blokom realizuje Pavlović za konačnu pobedu.