Ned, 13.03.2022 - 18:28 -- dejan.vukovic

Radnički doo - Spartak 2:3 (25:23, 17:25, 18:25, 25:17, 6:15)

Radnički doo: Antić, Ivanković 16, Vidović, Pantović, Vukmirović, Koprivica 8, Milutinović, Ricardo 3, Matić 12, Radević 10, Majstorović, Kovac, Toukhten 13

Spartak: Milović, Marković, Jungić 16, Tomčić, Peić, Lečić 6, Vulikić 3, Nestorović, Khan 15, Dulić, KOne, Pavlović 8, Žugić 17, Tumbas 2.

Odbojkaši Spartaka ostvarili su važnu pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala plej ofa. Subotičani su u Kragujevcu posle pet setova savladali ekipu Kragujevca i sa velikim optimizmom dočekuju drugu utakmicu koja je na programu u ponedeljak 14. marta u 19:00 časova u subotičkoj Hali sportova.

Spartak je dobro otvorio utakmicu, poveli su subotičani sa 9:6 i razliku od tri poena održavali do sredine prvog seta. Domaćini su uspeli da poravnaju na 17:17. Nanizali su odbojkaši Radničkog još tri poena i stigli do 20:17 nakon greške Khana. Spartak je uspeo da odgovori, posle uspešnog bloka Lečića rezultat je ponovo bio izjednačen 21:21. Par minuta kasnije novo poravnanje 23:23. Ivanković as servisom donosi set loptu koju koristi Koprivica za vodstvo od 1:0.

Nakon izgubljenog seta subotičani su zaigrali znatno angažovaniji, smanjili greške i sigurnom igrom ušli u drugi set. Nakon početnih 5:5, Spartak pravi razliku i nakon uspešnih napada Žugića i Jungića vode sa 12:8. Stečenu razliku nisu ispuštali do kraja seta. Lečić donosi prednost od 21:16, as servisom Vulikića stigli su do set lopte koju koristi Pavlović za poravnanje u meču na 1:1.

Nastavili su odbojkaši Spartaka sa dobrom igrom i u trećem setu. Poveli su sa 5:2 greškom Matića, nakon čega je usledio odgovor domačina preko njihovog najraspoloženijeg igrača Ivankovića koji donosi poravnanje na 8:8. Spartak je ponovo došao do prednosti od četiri poena, 14:18. Odlični su bili subotičani u bloku, vezali tri poena iz tog segmenta igre za 17:23. Radević za kratko prekida seriju Spartaka, ipak Žugić završava uspešan napad i donosi prednost subotičanima od 2:1.

Pokazao je Radnički svoj kvalitet u četrvtom setu. Poveli su domači sa 7:3, zatim i sa 12:8 nakon as servisa Toukhatema. Primakli su se Golubovi na 13:11 uspešnim blokom Khana, međutim ponovo su domaćini blokom zaustavili napade protuivnik ai poveli sa 17:12. Stečeno vodstvo lako su održavali te as servisom Matića stigli do set lopte a ubrzo i do poravnanja u meču na 2:2.

Utakmica je odlučena u petom setu u kojem su dominirali odbojkaši Spartaka. Poveli su sa 6:3, a ubrzo stigli do 9:4. Radnički osvaja sledeći poen, smanjuje na 5:9, međutim tada je usledila odlučujuća serija Spartaka. Nanizali su 5 poena i stigli do devet meč lopti, 5:14. Toukhtem uspava da prekine niz, ali samo na kratko jer već u sledećem poenu Pavlović donosi konačnu pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala plej ofa.