Odbojkaši Spartaka propustili sedam meč lopti u prvoj polufinalnoj utakmici plej ofa

Čet, 24.03.2022 - 21:34 -- dejan.vukovic

Crvena Zvezda - Spartak 3:2 (25:23, 20:25, 25:22, 19:25, 25:23)

Crvena Zvezda: Milić 6, Jevtić, Stanković 8, Tadić 1, Daca, Nikolić 2, Arsenoski 3, Popović, Ristić 15, Meljanac 31, Milenković, Skakić 9, Ilić.

Spartak: Milović, Markobvić, Jungić 10, Tomčić, Peić, Lečić 7, Vulikić 5, Khan 32, Dulić, Kone, Pavlović 13, Žugić 18, Tumbas

Odbojkaši Spartaka mogu da žale zbog propuštene prilike da pobedom u Beogradu započnu polufinalnu seriju plej ofa. Subotičani su imali čak sedam meča lopti i na kraju su poraženi posle velike borbe u pet setova. Odlučujući set je okonačn pobedom Crveen Zvezde od 25:23.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, poveli su sa  7:3, zatim je nakon greške Khana bilo 14:9. Uspeo je Spartak da uzvrati, nakon uspešnog bloka Pavlovića poravnali su na 18:18. Nakon 20:20, Meljanac je nanizao dva poena za prednost domaćin aod 22:20. Uspeli su subotičani ponovo da dođu do izjednačenja, 22:22, ali su ih greške koštale gubitka prvog seta.

Povela je Zvezda na početku drugog seta sa 3:1, ali su subotičani vrlo brzo odgovorili za rezultatski preokret, 7:10. Razigrao se Žugić pa je Spartak poveo sa 16:10, sredinom drugog seta. Nakon as servisa Ristića domaćini su prišli na 18:20, međutim subotičani nisu dozvolili da im ugroze vodstvo. Greškom Skakića Spartak jepoveo sa 23:19, da bi ubrzo set okončao Pavlović za poravnanje na meču, 1:1.

Tokom celog trećeg seta vodila se izjednačena i velika borba. Ni jedna ekipa nije uspela stvoriti osetniju razliku, a vodstvio se stalno menjalo. Poveli su domaćini sa 6:4, uzvratio  Spartak preokretom 9:10. Domaćini poravnali na 10:10 i 14:14, te poveli sa 18:17 greškom Vulikića. Najefikasniji u redovima Spartaka, Khan donosi poravnanje na 19:19. Razigrao se ponovo Meljanac u finišu seta i svoju ekipu doveo do prednosti od 23:21. Khan smanjuje, ali nakon toga sa dve vezane greške subotičana, Crvena Zvezda je u meču povela sa 2:1.

Nastavila se veliak borba i u četvrtom setu. Poveli su domaćini sa 7:5, da bi Pavlović poravnao na 10:10. Meljanac donosi novu prednost na stranu Crvene Zvezde, 12:11, a Spartak odgovara poenom Žugića i as servisom Khana za rezultatski preokret 12:13. Vezao je Žugić dva as servisa i doneo subotičanima velikih pet poena viška, 13:18. Nikolić blokom približava crveno-bele, 18:20, nakon čega je usledila serija subotičana za velikih 18:24. Greškom domaćina Spartak dolazi do poravnanja na meču, 2:2 u setovima.

Prava drama viđena je u petom setu. Uspešnom igrom na mreži, crveno-beli su poveli sa 7:4. Meljanac je doneo vodstvo od 10:7, a nakon dva vezana poena Milića domaći su imali velikih 13:10. Četiri meč lopte doneo je Meljanac, 14:10. Nisu se predavali subotičani, poravnali su na 14:14 i već u sledećem napadu došli do preokreta i meč lopte 14:15. Usledila je igra poen za poen u kojem su subotičani imali još šest meč lopti, poslednju pri rezultato 20:21 nakon uspešnom smeča Khana. Domaćini su tada došli do vodstva i nove meč lopte, 22:21. Meljanac donosi sedmu meč loptu za beograđane koju as servisom koristi Ristić za pobedu od 3:2 i vodstvo u polufinalnoj seriji.

Druga utakmica u polufinalnoj seriji igra se u subotu 26. marta u Hali sportova sa početkom od 20:00 časova.