Odbojkaši Spartaka poravnali rezultat u polufinalnoj seriji plej ofa

Ned, 27.03.2022 - 15:32 -- dejan.vukovic

Spartak - Crvena zvezda 3:1 (22:25, 25:18, 25:13, 25:16)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 800. Sudije: Balandžić Predrag i Simić Stanislava

Spartak: Milović, Marković, Jungić 7, Tomčić, Peić, Lečić 3, Vulikić 8, Khan 25, Dulić, Kone, Pavlović 9, Žugić 14, Tumbas

Crvena Zvezda: Milić 3, Jevtić, Stanković 1, Tadić 4, Daca, Nikolić 5, Arsenoski, Popović, Ristić 7, Meljanac 22, Milenković, Skakić 9, Ilić 1.

Uspeli su subotičani da uzvrate Crvenoj Zvezdi i izjednače skor u polufinalnoj sertiji. Nakon što su u pet setova i sedam propuštenih meč lopti izgubili pre tri dana u Beogradu sada su se dostojno revanširali sa pobedom od 3:1, te će se drugi finalista ovogodišnjeg prvenstva odlučivati u trećem odlulujućem meču koji se igra u utorak 29. marta u Berogradu. Raduje odlična poseta u Hali sportova gde nije bilo slobodnog mesta za sve ljubitelje odbojke.

Prvi set je protekao u izjednačenoj borbi, i veštim taktičkim zamislima dva trenera. Khan donosi prtednost domaćinu od 10:9, ali već u sledećem napadu Meljanac poravnava, 10:10. Nakon greške Žugića sada su do minimalne prednosti  došli crveno-beli, 12:13. Razigrao se domaći tim te poenima Khana i Žugića poveo sa 18:16. Trener Žakić bio je primoran da zatraži minut odmora koji je izuzetno prijao gostima. Uspeli su da poravnaju na 20:20, nakon čega su usledila tri as servisa Meljanca za prednost Crvene Zvezde dod 23:20.  Stanković ubrzo okončava set za vodstvo gostiju od 1:0.

Odbojkaše Spartaka nije obeshrabrilo vodstvo gostiju, bodreni navijačima zaigrali su bolje u nastavku utakmice. Nakon izjednačenog početka drugog seta, Spartak preko Pavlovića i bloka Khana stiže do vodstva od 11:7. Usledo je tajm aut gostiju nakon čega su preokrenuli rezultat na 14:15. Sada je minut odmora zatražio i domaći trener nakon kojeg su Golubovi poravnali na 15:15. Blokom Vulikića domaćini dolaze do vodstva 16:15 a kada su usledile serije grešaka Crvene Zvezde prednost subotičana je porasla na 19:15. Razigrali su se domaći, poene postižu Khan i Jungić za 23:17. Set loptu obezbedio je Jungić, 24:17 a poravnanje u meču donosi Pavlović iz napada.

Razigrali su se domaći u nastavku meča, zaustavili su napade protivnika preko Meljanca ikontrolisali rezultat i meč. Poveli su sa 5:2 nakon poena Žugića. Crvena Zvezda se primakla na 6:5, kada je ponovo usledila serija domaćih igrača. Cela domaća ekipa je zaigrala na visokom nivou, ređali su se poeni, dok protivniku nisu okmogućili da se rezultatski primakne. Nakon dva as servisa Vulikića, Spartak jepoveo sa 13:7, nadovezali su se poeni Khana , Pavlovića i Žugića za visokih 17:8. Nisu posustajali domaći, Žugić donosi 20:11 a sa dva poena Jungića bilo je 23:13. Ubrzo osvajaju treći set dozvolivši protivniku da osvoji samo 13 poena.

Nakon as servisa Khana, Spartak je četvrtom setu poveo sa 6:3. Nakon minute odmora zahvaljujući Meljancu gosti su se rezultatski primakli na 7:6. Jungić završava maratonski poen za vodstvo Spartaka od 10:7. Nisu ispuštali domaćini stečenu prednost, blokom Žugića imali su pet poena viška, 16:11. Nakon uspešnih napada Pavlovića i Khana, prednost u finišu seta je iznosiloa 20:13. Završni udarac protivniku zadali Pavlović i Žugić odličnim blokom za 25:16, te konačnu pobedu Spartaka za izjednačenje u polufinalnoj seriji.