Pet, 09.12.2022 - 22:54 -- dejan.vukovic

Spartak - Karađorđe  3:1 (19:25, 25:15, 25:20, 25:11)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Očenaš Jan i Leko Robert

Spartak: Milović, Masulović, Jungić 10, Tomčić, Peić, Lečić 6, Vulikić 3, Suvacki, Khan 17, Dulić 1, Pavlović 7, Omar 23, Tumbas.

Karađorđe: Duduj 2, Antić, Simić 4, Radović 4, Milosavljević, Smiljanić, Šormaz, Bojović 1, Milenković, Vemić 7, Stanić, Jovanović 1, Nadaždin 9, Bekrić 17.

Odbojkaši Spartaka ostvarili su petu prvenstvenu pobedu savladavši ekipu Karađorđa sa 3:1 u setovima.

Gosti su iznenadili subotičane u prvom setu, pošto su poveli od samog početka. Uspšenim napadom Bekrića, Karađorđe je poveo sa 5:3. Jungić je uzvratio nakon čega su gosti nanizala nova tri poena za prednost od 8:4. Spartak nije uspeo da nametne svoju igru što su iskoristili odbojkaši iz Topole i nakon dva uzastopna bloka poveli sa 7:16. Greškom Tumbasa rezultat je u finišu seta bio 12:21. Uspeli su subotičani malo da ublaže prednost gostiju, 15:21, međutim ubrzo je Karađorđe poenom Duduja osvojio prvi set.

Nakon izgubljenog seta Spartak je znatno zaigrao bolje. Nakon početne prednosti Karađorđa od 2:0, ubrzo su preokrenuli na 3:2. Sredinom seta nanizali su neverovatnu seriju od 11:0 i nakon 6:4 stigli do velikih 17:4. Razigrao se Omar a uz njega i Khan koji je zabaležio uspešan napad za vodstvo od 20:7. Omar donosi set loptu na 24:14, da bi drugu iskoristio Lečić za poravnanje u setovima na 1:1.

Rezultatski najneizvesniji je bio treći set. Ekipe su se smenjivale u vodstvu a rezultat je često bio nerešen. Karađorđe je poveo sa 6:4, zatim je Spartak poravnao na 6:6. Gosti su ponovo imali prednost od 12:10 da bi subotičani greškama protivnika preokrenuli na 13:12. Spartak je tek u finišu seta uspeo da se rezultatski odvoji. Nakon 20:19, Omar je izveo uspešan napad za 21:19. Greškom Nadeždina te uspešnim as servisom Pavlovića i poenom Khana Spartak je stigao do set lopte, 24:19. Duduj prekida seriju subotičana, ali samo na kratko jer nakon servis greške Bekrića, Spartak dolazi u vodstvo od 2:1 u setovima.

Spartak je dominirao u četrvtom setu. Nametnuli su svoj ritam od samog početka, te nakon 1:1 nanizali uspešnu seriju za prednost od 8:1. Goste su rezultatski održavali Simić i Bekrić čijim poenima su smanjili prednost subotičana na 9:6. Ekspresno su odgovorili domaći te poveli sa 22:9. Omar donosi meč loptu a nakon greške Simića sa servisa usledilo je slavlje domaćina