Pon, 16.10.2023 - 22:46 -- dejan.vukovic

Spartak - Partizan 2:3 (25:23, 25:21, 22:25, 21:25, 14:16)

Spartak: Mašulović, Jungić 12, Tončić, Peić (libero), Lečić 7, Vulikić 4, Džekson 10, Šuvački, Šebek (libero), Pavlović 9, Džasper 31, Tešović, Tumbas 2, Dulić.

Partizan: Bićanin 1, Milosavljević (libero), Dopuđ 1, Marinović 24, Močević, Mrdak 25, Tadić 1, Janković 8, Đurđević, Cvetković 1, Petrović 4, Krsteski (libero), Bjelica 9, Aleksić.

Odbojkaši Spartaka doživeli su poraz od Partizana posle velike borbe i pet iscrpljujućih setova. Spartak je odlično otvorio utakmicu poveo sa 2:0 i bio nadomak da dođe do maksimalne pobede, međutim u finišu trećeg seta gosti prave preokret, osvajaju naredna dva pa je konačnog pobednika odlučio taj brejk gde su crveno-beli na rezultatsku prednost stigli do pobede u Subotici nakon dugog niza godina.

Poveo je Spartak na početku meča sa 5:3 protiv aktuelnog prvaka Srbije i osvajača Kupa. Odličnim servisima crno-beli dolaze do preokreta od 7:5. Sredinom seta bolja igra gostiju, međutim subotičani nisu dozvoljavali da se rezultatski jako odvoje. U finiš seta Partizan ulazi sa četiri poena viška, međutim odbojkaši Spartaka su imali odgovor, preko Lečića smanju na 21:22. Spartak pravi sjajnu seriju od 4:0 a set okončava Šuvački sjajnim as servisom.

Nakon osvojenog prvog seta, Spartak je u drugi deo ušao pun samopouzdanja. Džasper je bio sjajan sa linije servisa, pridružuje mu se i Džekson za vodstvo domaćih 15:11. Uspeli su beograđani da poenom Marinovića stignu na poen zaostatka, ali više od toga im nisu dozvolili raspoloženi “golubovi”. Poenima sigurnog Džaspera a uz podršku Jungića i Pavlovića, osvajaju drugi set sa 25:21.

Poveo je Spartak sa 10:8 u trećem setu i činilo se da imaju snage da meč uspešno završe kraju. Međutim razigrali su se tada crno-beli, koji dobrim blokom preokreću na 11:10. Bjelica sa servisa pojačava prednost gostiju, a potom je bilo i 19:15. U finišu seta Tumbas as servisom vraća neizvesnost, 21:22, međutim nisu mogli domaći i do preokreta.

Uzbudljivo je bilo i početkom četrtvog seta. Partizan je prvi stekao osetniju prednost od 2 poena. Usledio je poen Mrdaka za 7:10. Spartak je polako diazo igru i uspeo da dođe do poravnanja 14:14. Gosti zahvaljujući dobroj igri Bjelice u finiš seta ulaze sa vodstvom od 19:16. Nisu uspeli subotičani da se vrate u igru, Bjelica as servisom donosi velikih 22:19, a set okončava Mrdak za 2:2 u meču.

U petom setu vodila se velika borba za svaki poen. Poveli su gosti a Spartak poravnao na 3:3. Blokom Lečića i poenom Vulikića, prednost je sada bila na domaćoj strani 5:3. Uspevaju gosti da poravnaju rezultat da bi Mrdak doneo i preokret, 10:9. Veoma važan poen i to blokom osvojio je Cvetković za 11:13. Spašavaju subotičani dve meč lopte, ali na kraju najbolji akter utakmice Novica Bjelica donosi pobedu svojoj ekipi.