Odbojkaši Spartaka uverljivi protiv ekipe Forde iz Norveške

Sre, 25.10.2023 - 23:58 -- dejan.vukovic

Spartak - Forde 3:0 (25:21, 25:12, 25:19)

Hala sportova u Dudovoj šumi. Gledalaca: oko 1.200. Sudije: Cerra Alessandro i Niklova Jana

Spartak: Poljaković, Mašulović, Jungić 10, Tomčić 1, Peić (libero), Lečić 3, Vulikić, Flores 3, Šuvački 2, Šebek (libero), Pavlović 8, Džasper 14, Tumbas 4, Dulić 1.

Forde: Halgunset 1, Unheim, Kalstad 5, Aasgard, Raftevolfd 8, Olimstad 9, Holberg, Myren 4, Vie 3, Ingebrigtsen, Bjorknes, Wasilewski, Kjollesdal, Klopstad.

Odbojkaši Spartaka zabeležili su maksimalnu pobedu od 3:0 u prvom kolu Kupa Izazivača protiv norveškog Fordea. Nešto neizvesnije je bilo samo u prvom setu dok se domaći nisu oslobodlipočetnog pritiska zbog igranja u evropskom takmičanju. U drugom i treećem setu preovladao je kvalitet subotičana koji na revanš putuju sa puno samopouzdanja.

Borili su se gosti od samog početka utakmice, poenom Raftevolda poveli su i sa minimalnih 11:10. U finiš seta ekipe su ušle izjednačeno 20:20. Usledila je serija poena odbojkaša Spartaka koji dolaze do prvog seta sa 25:21.

Spartak je u drugom setu pokazao svoj kvalitet. Razigrali su se subotičani u napadu a uz kvalitetan blok nizali su se poeni. Poveli su sa 13:7 da bi nakon poena Džaspera prednost iznosila 17:8. Nastavili su domaći u istom ritmu i sa ubedljivih 25:12 osvojili drugi set.

Nastavio je Spartak u trećem setu sa dobrom igrom. Vrlo brzo su poveli sa 9:1 i naterali trenera gostiju da u kratkom vremenkom periodu zatraži dva tajm auta. Trener domaćih raško Jovanović izmenjao je postavu na terenu što su donekle iskoristili gosti da se rezultatski primaknu na dva poena. Domaći su uzvratili , povećali razliku i meč mirno priveli kraju. Poenom Tumbasa utakmica je završena pobedom Spartaka od 3:0.

Revanš utakmica igra se 01. novembra u Norveškoj.