Odbojkaši Radničkog odneli bodove iz Subotice

Pon, 06.11.2023 - 19:22 -- dejan.vukovic

Spartak – Radnički 1:3 (17:25, 19:25, 25:21, 20:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 500. Sudije: Rogić Dejan i Zotović Svetlana

Spartak: Mašulović 6, Jungić 9, Tončić, Peić (libero), Flores 3, Suvački 1, Šebek (libero), Pavlović 8, Kujundžić, Džasper 9, Tešović, Tumbas 12, Dulić 2.

Radnički: Deyvid 15, Ivanković 14, Goić 13, Jović (libero), Kostić 2, Vukmirović, Damnjanović, Milutinović 10, Vidović (libero), Stanojević, Stoilović 14, Vidović, Pantić, Branković.

Odbojkaši Radničkog savladali su Spartak sa 3:1 i odneli bodove iz Subotice. Spartak ima kadrovskih problema, imaju par povređenih igrača što se znatno oseća u njihovoj igri.

Početak meča protekao je u rezultatskoj klackalici dva rivala. Prvi su do dva poena prtednosti došli igrači iz Kragujevca kada su poveli sa 13:11. Spartak je prišao na 17:18, kada je usledila odlična serija Radničkog. Nanizali su gosti sedam poena zaredom koju zaključuje Ivanković blokom za 17:25 i vodstvo od 1:0 u meču.

Nastavili su gosti sa odličnom igrom na početku drugog seta. Poveli su sa 8:3 i 11:6 nakon as servisa Milutinovića. Spartak je uspeo da se vrati u meč serijom od 6:1 poravnali su na 12:12. Dolaze gosti do minimalne prednosti da bi Lečić ponovo izjednačio na 15:15. Radnički je u finiš seta ušao sa prednošću od 2 poena, 18:20. Ponovo je sama završnica pripala gostima koji su imali više koncentracije i raspoloženije odbojkaše. Sa dva vezana poena Stoilovića, iz napada i as servisom, prednost se povećala na 18:22. Radnički je ubrzo stigao i do 6 vezanih meč lopti, 18:24. Prvu je spasio Lečić blokom, međutim već u narednom poenu Kragujevčani su imali prednost od 2:0 u setovima.

U trećem setu trener Raško Jovanović uveo je nedovoljno oporavljenog Džaspera, čijim ulaskom su domaći bili jači u napadu. Nakon početne rezultatske klackalice prvi su do osetnije prednosti stigli subotičani, 12:10. As servisom Floresa, Spartak je poveo sa 16:13. Kostić odličnim servisom uspeva da poravna na 17:17, međutim nije to sprečilo subotičane da nastave sa dobrom igrom te poenima Džaspera i Floresa dođu do prednosti od 22:19. Vezao je Džasper dva poena u nizu za 24:20. Propušta Spartak prvu set loptu da bi već u sledećem napadu Lečić smanjio prednost Radničkog na 1:2.

Umorni i opterećeni povredama odbojkaši Spartaka nisu mogli da nastave u jakom ritmu. Poveo je Radnički sa 7:4, Spartak prišao na 6:8, kada je Stoilović vezao dva napada za 6:11. Nisu gosti ispuštali stečenu prednost. U finiš seta su ušli sa prednošću od 5 poena, 17:22. Pokušao je Spartak da uzvrati, poenima Mašulovića i Tumbasa prišli su na 20:23, međutim nisu mogli više od toga. Poen je zabeležio Ivanković za 20:24, da bi meč odličnim blokom okončao Milutinović za konačmnih 1:3.