Sre, 22.11.2023 - 21:19 -- dejan.vukovic

Spartak - Fonte Bastardo Azora 0:3 (25:27, 21:25, 23:25)

Spartak: Poljaković, Mašulović 10, Jungić 10, Peić, Lečić 2, Flores 2, Šuvački 2, Šebek, Pavlović 6, Džasper 15, Tešović, Dulić

Fonte Bastardo Azores: Gomez 8, Da Silva Pereira, Araya Lahoz 4, Berios Prieto, Gilbert, Pacheco (L), Romero Gonzalez 6, Passalent 11, Madruga Dutra 8, Ferreira Da Silva 8, Pombeiro, Massimino (L), Lopez 9

Odbojkaši Spartaka poraženi su od portugalske ekipe Fonte Bastardo u česnaestini finala Kupa Izazivača sa maksimalnim rezultatom. Subotičani su zaslužili više od toga, ali su u važnim momentima napravili greške koje su ih koštale osvajanja bar jednog seta.

Kapiten Fereire doneo je prednost gostima od 7:5. Odlično je funkcionisao blok portugalaca koji su zatvorili Džaspera i poveli sa 8:5. Vratio se Spartak u igru i ubrzo su preokrenuli rezultat. Jungić je bio uspešniji od bloka gostiju za vodstvo subotičana od 15:13. Međutim, Spartak nije uspeo da zadrži vodstvo. Sa par grešaka dozvolili su protivniku da u finiš seta uđe sa prednošću od 22:24. Nisu se predavali domaćini, zaigrali su požrtvovano i spasili dve set lopte, 24:24. Servisom greškom subotičana,  Fonte Bastardo dolazi do nove set lopte koju subotičani ponovo spašavaju za 25:25. Portugalci zaustavljaju sledeća dva napada Golubova i blokom Gomeza osvajaju prvi set sa 25:27.

Poveo je Spartak u drugom setu sa 3:1, međutim, gosti su ubrzo preokrenuli na 7:10. Nisu uspevali domaći da se rezultatski primaknu portugalcima. Poenom Gomeza, prednost gostiju je porasla na pet poena, 12:17. Par minuta kasnije Fonte Bastardo je stigao do vodstva od 17:21. Uzvratili su subotičani preko Mašulovića koji je vezao dva uspešna napada, ali više od toga Subotičani nisu mogli. Portugalci osvajaju drugi set sa 25:21.

Odlično je Spartak započeo treći set. Poveli su sa 4:1 i činilo se da su napokon ušli u svoj ritam. Međutim glavni adut u igri gostiju bio je blok koji je otupeo napade domaćih odbojkaša. Blokom Gomeza dolazi do preokreta 4:5. Usledila je velika borba za svaki poen. Spartak nije uspeo da se rezultatski odvoji pa se u finiš seta ušlo sa prednošću portugalaca od dva poena, 18:20. Nije to bio kraj uzbuđenjima, Jungić uspeva da poravna na 22:22 a Flores as serviusom donosi prednost od 23:22. Međutim, ni to nije bilo dovoljno za osvajanje bar jednog seta. Gosti su novim uspešnim blokom preokrenuli rezultat te osvojili i treći sat 25:23 za konačnu pobedu od 3:0.

Sledi revanš u Portugalu na Azorskim ostrvima a Spartaku je neophodna pobeda za prolaz u dalje takmičenje.