Mladi Radnik iznenadio odbojkaše Spartaka

Uto, 05.12.2023 - 21:50 -- dejan.vukovic

Spartak - Mladi Radnik 0:3 (20:25, 20:25, 15:25)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko 300. Sudije: Savić Darko i Subašić Mirko

Spartak: Mašulović 8, Jungić 9, Tončić, Peić (libero), Lečić 3, Vulikić, Jackson 2, Šuvački, Šebek (libero), Pavlović 6, Džasper 9, Tešović, Tumbas, Dulić.

Mladi Radnik: Ranković, Kljajić, Perović 11, Medan 2, Savić 8, Ilić, Gmitrović 18, Tonić, Stević 7, Marković, Milović (libero), Antunović 11, Ranković, Ranđić (libero)

Mladi Radnik je iznenadio Spartak u Subotici pobedivši sa 3:0 i time upisao prvu pobedu u ovoj sezoni. Iskoristili su gosti bledu i bezidejnu igru subotičana za zasluženu pobedu.

Dobro je Spartak otvorio utakmicu, poveli su sa 11:7 poenima Džaspera i Pavlovića. Nisu nastavili domaći u istom ritmu, ubrzo su požarevljani stigli do poravnanja da bi potom preko razigranih Gmitrovića i Perovića preokrenuli rezultat, 17:19. Nije uspeo Spartak da se vrati u ritam pa je Mladi Radnik osvojio prvi set sa 25:20.

Nije uspeo Spartak da nametne svoju igru ni u drugom setu. Pokušao je trener subotičana promenama da razdrma svoju ekipu, ali to se nije primetilo na rezultatu. As servisom Perovića gosti su imali pet poena viška, 13:18. Ubrzo je povećana raalika na 14:20, pa su gosti mirno i drugi set priveli kraju u svoju

Početnu prednost u trećem setu imali su gosti. Blokom Antunovića poveli su sa 10:8, što je nagovestilo da će Spartak teško preokrenuti situaciju u svoju korist. Blokom Savića i uspešnim napadom koji je realizovao Perović poveo je Mladi radnik sa velikih 18:11. Nije Spartak imao rešenja za raspoložene goste koji su treći set osvojili sa ubedljivih 25:15 za prvu ovosezonsku pobedu.