Odbojkaši Spartaka pobedom nastavili prvenstvo

Sub, 27.01.2024 - 11:15 -- dejan.vukovic

Spartak - Karađorđe 3:0 (25:16, 25:20, 25:21)

Hala sportova u Subotici. Sudije: Savić Darko i Papović Dragan. Gledalaca: oko 250

Spartak: Mašulović 16, Jungić 7, Tončić, Peić, Lečić 8, Vulikić 3, Jackson, Suvacki, Šebek, Pavlović 4, Džasper 16, Tešović, Tumbas, Dulić.

Karađorđe: Antić, Tanić, Radović 1, Vujović 2, Vemić 5, Smiljanić, Stašević, Prišić 6, Šormaz 2, Stanić, Radovanović, Bošnjak 3, Bojović 8, Bekrić 11.

Odbojkaši Spartaka pobedom su započeli nastavak prvenstva. U okviru 14. kolu Banka Poštanske štedionice Superlige savladali su Karađorđe sa 3:0, po setovima 25:16, 25:20 i 25:21. Odličnim igrom predvođeni raspoloženim Mašulovićem i Džasperom koji su upisali po 16 poena brzo su stigli do ubedljive pobede.

Odlično je Spartak počeo utakmicu, napravili su veliku prednost na samom startu prvog seta. Stigli su do prednosti od 11 poena i vrlo brzo osvojili prvi set sa 25:16. Nastavili su subotičani u istom ritmu i u nastavku utakmice. Poveli su sa 13:8, međutim tada je i Karađorđe pokazao svoj kvalitet. Prišli su gosti na samo poen zaostatka i set je postao rezultatski neizvesniji. Međutim, subotičani su tada pojačali ritam i ponovo stekli veću prednost. Novom serijom poena osvojili su drugi set sa 25:20.

Slično je bilo i početkom trećeg seta gde su subotičani poveli sa 4:0. Održavali su početnu prednost i stalno su bili u vodstvu. Gosti su ponovo uspeli da priđu na poen zaostatka, ali više od toga nisu mogli u ovom meču. Spartak dolazi do tri meč lopte, Džasper je iskoristio prvu za 25:21 i konačnu pobedu od 3:0.