Odbojkašice Spartaka došle do nove pobede

Pet, 31.10.2008 - 20:30 -- dejan.vukovic

Žok Spartak Azotara - Klek Banat 3:1 (25:19,23:25,25:20,25:8).

Odbojkašice Spartak Azotare došli su do nove pobede u trećem kolu Super lige Srbije. One su u bitnom meču pobedile Klek sa 3:1 i sa 6 bodova se nalaze u samom vrhu prvenstvene tablice. Sve igračice Spartaka su večeras dobro odigrale a pre svih Stojanović, Bokan  i Nikić za koje gošće nisu imale rešenja.

U prvom setu golubice dobrom igrom dolaze u vođstvo od samog početka, međutim gošće su uspele da se rezultatski primaknu posle drugog tehničkog tajmauta i dovedu meč u rezultatsku neizvesnost. U tim momentima razigrala se Dubravka Stojanović koja je donela prvi set u korist Spartak Azotare. U drugom setu odbojkašice Kleka uspevaju da se vrate u meč i izjednače rezultat u setovima na 1:1. U trećem setu se nastavila dobra igra gošći sve do sredine seta kada Spartak Azotara ulazi u sjajnu seriju, preokreće rezultat i sigurnom igrom dolaze u vođstvo od 2:1 u setovima. U večeras poslednjem četvrtom setu golubice su u potpunosti "razbile" igru gošći. Na početku seta sjajnim servisima Sara Klisura dovodi svoju ekipu do prednosti od 6:0. U nastavku seta sjajna igra svih igračica Spartak Azotare, dobri servisi, sigurni u napadima i veoma uspešni u blokovima dozvolile su protivnicama da osvoje samo 8 poena u četvrtom setu.

Spartak Azotara: BOKAN 18 (4 asa. 1 blok), MEMIŠEVIĆ (libero), NIKIĆ 17 (5 blokova, 1 as), STOJANOVIĆ 17 (2 bloka, 1 as), MARKOVIĆ 1, MEDIĆ 7 (1 blok, 1 as), ČEŠLJAR 6 (3 bloka, 1 as), Kmezić 1 (1 blok), So. Klisura 5, Matić, Šimić 1, Sa. Klisura 8. Trener: Saša Nedeljković.

Klek Banat: DURSUN 2, SANDIĆ 8 (2 bloka), T. IVANOVIĆ 2 (1 blok), BARTULA 13, STEVANOVIĆ, K. IVANOVIĆ 19 (2 bloka, 1 as), PUŠONJA (libero), Jović, Đurić 6 (2 bloka, 1 as), Ćulić, Cvetičanin, Samardžija. Trener: Goran Ilić.