Poraz odbojkašica Spartak Azotare

Sub, 07.02.2009 - 21:00 -- dejan.vukovic

Žok Spartak Azotara - Dinamo Azotara 1:3 (23:25, 18:25, 27:25, 12:25).

Subotičke odbojkašice izgubile su u 2. kolu mini lge za prvaka države od ekipe Dinamo Azotara. Ovo je bila jedna od niz utakmica ove dve ekipe u tekućoj sezoni u kojoj su pančevke uzvratile Spartak Azotari za poraz u Kupu i eliminaciji iz tog takmičenja. Subotička publika videla je uzbudljiv meč u kojem je Dinamo znao da iskoristi večeras veliki broj grešaka domaćih odbojkašica.

U prvom setu subotičanke su imale stalno vođstvo i do nekoliko poena prednosti,. Pri rezultatu 23:21 za Spartak Azotaru, gošće prave mini seriju i sa 4 vezana poena osvajaju set sa 25:23. U narednom setu vodila se ravnopravna borba do drugog tehničkog tajm auta, posle kojeg pančevke dolaze do prednosti od 19:15. Stečeno vođstvo gošće ne ispuštaju i preko raspoložene Rašić i Karić dolaze do vođstva od 2:0 u setovima. U trećem setu videli smo reprizu prvog samo su akteri zamenili mesta. Do samog kraja Dinamo je bio u prednosti imale su pančevke dve meč lopte pri rezultatu 24:22, međutim dobrom odbranom i sjajnim blokovima Spartak Azotara preokreće rezultat i blokom Medić osvajaju treći set. U večeras poslednjem setu puno grešaka u domaćim redovima, koriste gošće i expresno završavaju četvrti set sa 25:12.

Spartak Azotara: Bokan 17 (4 asa), Kmezić, Memišević (libero), Nikić 10 (3 bloka), Stojanović 14 (1 as, 2 bloka), Helić, Medić 11 (2 asa, 1 blok), So. Klisura 5 (1 blok), Češljar 2, Matić, Šimić 1 (1 as), Sa. Klisura 6. Trener: Saša Nedeljković.

Dinamo Azotara: Raonić 1 (1 as), Lečić, Kosorić (libero), Grbić 1 (1 as), Ršumović 14 (2 asa, 1 blok), Karić 17 (3 asa, 3 bloka), Marković 9 (2 bloka), Rašić 21 (1 as, 2 bloka), Puzović 5 (1 blok), Rakić 9 (2 bloka). Trener: Milorad Kijac.

Posle meča trener Žok Sparetak Azotara, Saša Nedeljković rekao je sledeće: Utakmicu smo dobro otvorili i do pred sam kraj seta vodili, a gde nam je nestao dobar ritam igre je za dalju analizu. Prvi set smo taktički dobro odigrali, a najviše problema smo imali sa srednjim blokerima Dinama, Rašić i Puzović. Pred kraj prvog seta raspala nam se igra, tako da je protivnik vodio igru do kraja. Pred kraj trećeg seta uspeli smo da spasimo dve meč lopte, ali nam se pasesivna igra ponovila i u četvrtom setu i bila je ta sasvim zaslužena pobeda Dinamo Azotare. Imperativ trećeg mesta se povlačio,ali treba znati da samo tri naše igračice imaju iskustvo igranja u play ofu i ovo je naša realnost.