Odbojkaši obezbedili opstanak u Superligi

Pet, 19.04.2013 - 21:00 -- dejan.vukovic

Spartak -- Novi Pazar Junior 3:1 (25:21, 10:25, 25:15, 25:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 400. Sudije: Nenad Davidović (Beograd), Anđelko Popović (Sremski Karlovci).

Spartak: Kujundžić, Crnjanski 14, Janačkov 16, Vidakov (libero), Janjić 2, Elezović 3, Konkolj (libero), Marković, Kecman 9, Medić 19, Kuburović, Aleksić 10.

Novi Pazar Junior: Zoranić 8, Ajrović, Novalić, Rugovac (libero), Daca, Dojčilović 17, Muratović, Zuković 1, Božović 6, Zatrić 6, Bulatović 7, Samardžić 8.

Odbojkaši Spartaka uspeli su da obezbede opstanak u Superligaškom društvu. Višpe nego ubedljivo u tri meča savladali su ekipu Novog pazara izgubivši samo jedan set u tri meča.

Početak meča protekao je u izjednačenoj igri dva rivala. Domaćini su do prvog osetnijeg vodstva došli u finišu seta kada su nakon odbrane Konkolja i Kecmana stigli do 19:16. Nastavili su Subotičani sa ubedljivom završnicom i poenom Medića stigli do 25:21 i vodstva od 1:0 u setovima. Za razliku od prvog seta Novi Pazar je odlično zaigrao u nastavku  i poveo sa 8:0 kod prvog tehničkog tajmauta. Spartak nije usepo da stigne razigrane goste koji su brzo i lako došli do izjednačenja u setovima 10:25.

Gubitak drugog seta nije poremetio igru Subotičana. Zbili su svoje redove i zaigrali ponovo svoju igru. Poveli su sa 2:0 i 4:2, da bi gosti uspeli dođi do 8:8. Usledila je tada serija Spartaka od 7:1. Nisu imali gosti rešenje za nadahnutu igru subotičana koji osvajaju treći set sa 25:15 i dolaze do vodstva od 2:1.

Nastavili su sa dobrom igrom Subotičani i u četvrtom setu. Nakon vodstva od 5:1 i 10:3, pobednik je bio rešen. Na drugom tehničkom tajmautu Spartak je imao vodstvo od 16:9. U finišu seta imali su vodstvo od 24:14, tačnije deset meč lopti. Kecman je iskoristio treću za veliko slavlje.