Poraz Spartak Vojputa u poslednjim sekundama

Ned, 19.04.2015 - 01:33 -- dejan.vukovic

Radnički – Spartak Vojput 25:24 (14:13)

Kragujevac. Sportska Hala "Jezero". Gledalaca oko 300. Sudije: Marić Branka , Mašić Zorica. Isključenja: Radnički 6 min., Spartak Vojput 12 min. Sedmerci: Radnički 4/4, Spartak Vojput 2/0

Radnički: Pralica 6, Prodanović 3, janićijević, Gugleta 5, Basarić 1, Lekić, Mošić, Petrović, Spasić 3, Milinčić, Simić, Davidović, Šmigić 1, Bosić 4, Ervaćanin, Rajičević 2.

Spartak Vojput: Vukoslavović, Kosović, Đekić 5, Jelić 5, Knežević, Kovačević 2, Galfi, Bojanović 1, Jovanović 1, Radulović, Distol 1, Županjac 4, Kaltak 2, Rakocija, Čupić 3, Vuković.

Spartak Vojput je u Kragujevcu doživeo prvi poraz u play ofu, pošto je Pralica dvanaest sekundi pre kraja pogodio za vodstvo Radničkog 25:24.

Radnički je bolje otvorio utakmicu, golovima Bosića i Guglete poveli su sa 2:0. Čupić smanjuje, međutim sa dva brza gola Radnički dolazi na 4:1 u 7. minutu. Spartak Vojput preko Kovačevića i Županjca hvata priključak za 4:3. Sa dva gola Jelića subotičani su prvi put poveli u 13. minutu pri rezultatu 5:6. Igrala se neizvesna utakmica u kojoj ni jedna ekipa nije uspela da stvori osetniju prednost. Sa zvukom sirene Pralica je sa sedam metara doveo domaćina u prednost od 14.13.

Spartak Vojput u prvom napadu nastavka golom Distola poravnava na 14:14. Kragujevčani postižu dva gola sa igračem više i dolaze na plus dva, 16:14. Ubrzo sa dva gola Županjca novo poravnanje na utakmici, 16:16. Nastavak utakmice doneo je veliku borbu i rezultatsku neizvesnost. Golom Šmigića Radnički dolazi do prednosti 21:20. Putari su uspeli da se odbrane uspešnim intervencijama Radulovićaa i preko Đekića sa igračem manje da poravnaju rezultat, 21:21. Putari su po prvi put sa dva gola poveli u 54. minutu, 22:24 i bili su na korak do trijumfa. Imali su tada i napad i mogućnost da reše utakmicu, međutim usledila je tehnička greška po oceni sudija. Pralica Smanjuje na 23:24 da bi tri minuta pre kraja Gugleta poravnao 24:24. Radnički je pobedu obezbedio 12 sekundi pre kraja pogotkom Pralice. Subotičani su izveli brz napad, šansu za poravnanje imao je Čupić no lopta prolazi tik pored stative za konačnih 25:24 za Radnički.

U sledećem petom kolu play ofa Spartak Vojput na svom terenu dočekuje trenutnog lidera na tabeli ekipu Vojvodione.