Nexe slavio u Subotici

Ned, 20.09.2015 - 10:15 -- dejan.vukovic

Spartak Vojput - Nexe 26:32 (12:12)

Hala sportova u Subotici. Gledalaca: oko1400. Sudije:Mitrevski Dimitar i Todorovski Blagojce (MKD). Sedmerci: Spartak Vojput 4/3, Nexe 6/6. Isključenja: Spartak Vojput 8 min. Nexe 10 min.

Spartak Vojput: Vukoslavović Dušan, Kosović Dušan, Đekić Đorđe 4, Perović Marko 2, Knežević Milan, Ljubojević Borislav 7, Lojaničić Miloš 3, Žegarac Milan, Radulović Radule (1 odbrana), Distol Ivan 4, Županjac Bojan 3, Jelić Veselin, Basarić Davor 4, Rakocija Vukašin, Čupić Slobodan 3, Stojanović Dražen (9 odbrana)

Nexe: Lelić Perica, Gadža Ante 2, Eter Albin 4, Mrđenović Marko 2, Barišić Jaman 5, Zrnić Vedran 7, Juzbašić Martin, Sršen Ivan 3, Jurjević Tibor 1, Sokolić Luka, Božić Pavletić Josip 3, Halilković Damir 2, Dundović Toni, Vegar Marin 3, Nenadić Mislav, Herceg Mirko.

Subotičani nisu uspeli da zabeleže novu pobedu u Seha Gazprom ligi pred svojom publikom. Hrvatska ekipa Nexe bila je bolji rival i na kraju zasluženo slavila. Ipak, ostaje utisak da su domaći rukometaši mogli izvući povoljniji rezultat zbog prikazane igre u prvih 40 minuta igre do kada su imali egal rezultat.

Spartak Vojput je dobro započeo susret, golom Basarića poveli su sa 1:0 u 3. minutu. Četiri minuta kasnije domaći su imali dva gola prednosti, 4:2 kada je mrežu pogodio večeras raspoloženi Ljubojević. Nakon desetak minuta igre Nexe je preko Božića izjednačio rezultat, 5:5. Vodila se tada rezultatski izjednačena igra u kojoj su gosti prvi stigli do dva gola prednosti u 20 minutu 8:10. Tri minuta pre kraja poluvremena novo izjednačenje u Hali sportova donosi Đekić, 11:11 uz podršku brojne publike. Isti igrač dovodi Spartak Vojput u vodstvo 12:11, da bi Božić golom u poslednjoj minuti prvog dela poravnao na 12:12.

U nastavku utakmice rukometaši Spartak Vojputa nisu uspeli da nastave sa prikazanom igrom iz prvog dela. Nerešeno je bilo u 35. minutu 14:14, da bi dva minuta kasnije preko Jurjevića i Vegara, Nexe stigao do dva gola viška 14:16. Domaći nisu uspeli sa igračem više da smanje razliku što su kaznili rukometaši iz Hrvatske i preko Zrnića stigli do 16:20 u 43. minutu. Prednost od četiri gola Nexe je uspevao sa dobrom odbranom da održava. Pokušali su putari da se vrate u igru pripretili su u 47. i 49. minutu kada su prišli na tri gola i imali napad međutim nisu uspeli da ih realizuju. Petim golom Barišića sa 9 metara za 24:30, pobednik je bio rešen. Spartak Vojput nije uspeo da iznenadi kvalitetnijeg rivala, ali su subotičani sigurno bogatiji za još jedno međunarodno iskustvo i igranje jakih utakmica.

U sledećem meču koje je na programu 6. oktobra Spartak Vojput pred svojom publikom dočekuje ekipu Vardara, jednog od favorita za najviši plasman u Seha Gazprom ligi.