Košarkaši Spartaka pobedom započeli takmičenje u Drugoj ligi

Pon, 07.10.2019 - 15:39 -- dejan.vukovic

Spartak – Sveti Đorđe 72:58 (15:11, 16:15, 25:15, 16:17)

Subotica, Hala sportova, gledalaca: oko 250. Sudije: Dejan Savić, Nikola Stošić, Dušan Marčetić.

Spartak: Krstanović 16, Petrov 12, Cvjetković 6, Barna 21, Bijelić 3, Kuridža, Radošević 6, Gazibegović 4, Simjanovski 4.

Sveti Đorđe: Vulin 6, Tomić 18, Stanić 9, Pilipović 5, Latinović, Nedeljkov 8, Ugrčić, Pavlović, Krstanović 3, Đokić, Škripac 1, Gombar 8.

Košarkaši Spartaka zabeležili su startnu pobedu na početku takmičenja u Drugoj ligi Srbije. U meču u kome su krenuli polako, sa dosta grešaka, boljom odbranom i realizacijom kontri Golubovi stižu do pobede. Obe ekipe su loše šutirale za tri poena (1/17 i 4/26) , a na strani Spartaka je svakako bio dobar skok (55/30).

Početak utakmice obeležio je niz grešaka i promašenih zicera, pogotovo od strane domaćih košarkaša, pa je u petom minutu rezultat bio tek 3:2 za domaće. Zanimljivo je da je pet uvodnih poena za Spartak dao Barna, koji je prvi četvrtinu zaključio sa osam postignutih poena. Stiže Spartak do solidne zalihe od šest poena početkom drugog perioda, pogodio je Radošević za 17:11, a koš Petrova ubrzo im donosi i sedam poena viška. To, naravno, nije garantovalo mirniju igru u Subotici, gosti iz Žitišta prave seriju, a nakon što Tomić pogaća trojku i realizuje i dodatno slobodno bacanje vode sa 26:24. Bijelić trojkom vraća prednost Spartaku, a Petrov Golubove ostavlja na tri poena viška pred "veliki odmor".

Kontra Radoševića u 23. minutu donosi Spartaku prednost od 40:34, i signal sa klupe gostiju za taj-aut. U petom minutu nastavka utakmice prednost Golubova je prvi put bila dvocifrena, Barna pogađa za 44:34. Tri vezane kontre realizovali su Barna i Cvjetković, pa je Spartak na minut i po do kraja treće deonice poveo sa 54:40 i tako najavio početnu radost u Drugoj ligi Srbije. Na polovini završne deonice Subotičani su vodili sa 62:51, pa im je preostalo da do kraja meča zadrže ozbiljnost i osiguraju pobedu.