Dvanaesta titula ŽFK Spartak

Ned, 23.05.2021 - 10:39 -- dejan.vukovic

Spartak - Mašinac Trace 1:0 (1:0)

Gradski stadion u Subotici. Sudija: Jelena Međedović. Strelci: 1:0 Tijana Filipović (16. minut).

ŽFK Spartak: Milica Кostić, Кristina Nađ, Violeta Slović, Molly Fiedler, Anastasija Ćirić (46.Kerry Zerfoss), Tijana Filipović, Alice Кusi (84. Milica Gaković), Milana Golubović (84. Anđela Marković), Biljana Ilić (68. Anđela Frajtović), Milica Šarić (84. Marija Rajić), Živana Stupar

ŽFK Mašinac: Vanja Stanković, Milica Stevanović, Tamara Marković (46. Milica Jelić), Milica Stanković, Кristina Кrstić, Jana Stevanović, Sanja Кrstić (84. Jovana Vučićević), Ana Lilić, Milijana Pavlović (88. Anđela Šarac),  Aleksandra Đorđević, Anđelija Janković.

Fudbalerke Spartaka par kola pre kraja osigurale su novu 12. šampionsku titulu te poslednji meč u sezoni nije imao takmičarski značaj osim da izabranice Borisa Arsića pobedom okončaju još jednu izuzetnu takmičarsku sezonu.

Gošće su odigrale izuzetno čvrsto u odbrani. Fudbalerke Spartak asu imale više od igre vršile su pritsiak, ali je izostala konačna završnica. Odlična na golu Mašinca bila je Vanja Stanković koja je u par navrata odličnom intervencijom sačuvala svoju mreću. Jedini gol na utakmici postigla je Tijana Filipović, najbolji strelac Super lige, u 16 minutu odličnim šutem sa oko 15 metara.  Imale su domaće još par prilika da zatresu mrežu u nastavku susreta ali se rezultat nije menjao.

Nakon utakmice Uprava kluba je priredila spektakularnu proslavu nove titule. Uz vatromet i razne svetlosne i vatrene efekte šampionski pehar kapitenu Violeti Slović uručio Tomislav Karadžić, počasni predsednik Fudbalskog saveza Srbije, a zlatne medalje podelio je gradonačelnik Subotice, Stevan Bakić.