Fudbaleri Bajše savladali Bačku

Pon, 08.05.2023 - 22:57 -- dejan.vukovic

Bačka 1901 – Bajša 1:2 (0:0)

Stadion Kraj somborske kapije. Gledalaca oko 100. Sudija: Veselin Erdeljan B. Strelci: 1:0 Milijašević (56.), 1:1 Krivokapić (71.), 1:2 Simović (84.)

Bačka 1901: Vuković, Temunović, Pantelić, Nenadović, Mezei, Milijašević (87. Živina), Šijačić, Anđić, Vrana (89. Milošević), Glišović, Malenčić.

Bajša: Damjanović, Tresiglavić (69. Rahić), Varga, Morović (90. Šarić), Simović, Dugandžija (80. Nađ), Krivokapić, Vranješ, Batori, Avdalović, Vujošević.

Fudbaleri Bajaše savladli su Bačku u meču 25 kola Vojvođanske lige grupa Sever. Utakmica nije imala veliki rezultatski značaj sa obe ekipe pošto se nalaze u gornjem delu tabele.

Utakmica je počela u dobrom ritmu, ali bez ozbiljnijih prilika za gol. Najbliži pogotku bili su gosti u 33. minutu kada je lopta pogodila stativu. U finišu prvog poluvremena Bajša je imala terensku inicijativu, ali se na odmor otišlo bez golova.

Početkom drugog poluvremena Bačka je došla do vodećeg gola. Mezei se u 56. minutu probio po levoj strani uputio oštar centaršut pred gol protivnika gde je bio Milijašević i glavom loptu sproveo u mrežu. Nakon primljenog gola Bajša je zaigrala ofanzivnije sa većim pritiskom ka  protivničkom golu. Takva igra im se isplatila u 71. minutu kada su stigli do poravnanja zahvaljujući greški odbrane subotičana. Gol je postigao Krivokapić. Domaćini su u 82. minutu mogli do novog vodstva, Mezei je uputio loptu pred protivnički gol, natrčao je Milijašević koji loptu šalje u gol, međutim lopta pogađa odbrambenog igrača u nogu. Samno dva minuta kasnije Bajša je postigla pobedonosni pogodak, Simović je uputio precizan šut sa oko 25 metara za konačnih 1:2.